Hâkim Türk’ün uçak saati yaklaştı diye duruşmayı bitirmiş

Ahmet Türk’ün duruşmasında hâkim saatine bakıp ‘Uçak saatin geliyor’ deyip duruşmayı bitirmiş.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, heyet olarak Edirne F Tipi ile Silivri Cezaevi’ne geçtiğimiz haftalarda  yaptıkları  önemli notları T24’e paylaştı.

Ali Şeker, T24’ten Hülya Karabağlı’ya dava hâkimi saatine bakıp ‘Uçak saatin geliyor’ deyip duruşmayı bitirdiğini anlattı.

Davanın siyasi bir dava olduğunu belirten Şeker,  “Orada Ahmet Türk’ün Fikri Sağlar tarafından bize söylenen bir durum var. Duruşmada hâkim saatine bakıyor davanın ilerleyen zamanında, ‘Uçak saatin geliyor deyip duruşmayı bitiriyor.’ Daha önceden  tutuklanacağı belli, gönderileceği cezaevi önceden belli  bir dava. Biletlerin de alınmış olması bu hukuk faciasını ne kadar ayaklar altına alındığına  bir işaret” ifadelerini kullandı.

Şeker’in değerlendirmeleri şöyle: “Hâkimler eğer bunları tutuklamazsam beni tutuklarlar korkusuyla siyasi  iradenin her şeyine teslim olmuş durumdalar. Bu çok acı ve Türkiye açısından büyük bir talihsizlik. Demokrasi için bir bedel ödediklerinin farkındalar.  Ama bu ülkede bir arada yaşamak barış için siyasetin konuşması gerektiğini ifade ediyorlar. Şiddetin son bulmasını ölümlerin sona ermesi adına da barış için mücadele etmek gerektiğini düşünüyorlar. Bu noktada bir bedel ödemek gerekiyorsa biz bedel öderiz yeter ki ülkemize barış gelsin diyorlar.”

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir