Yüksekdağ: Karlov suikasti bölgesel savaşın doğrudan sonuçlarından biri

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Karlov’un siyasi bir suikastle öldürülmesine ilişkin mesaj gönderdi, “bu olay bölgesel savaş çelişkileri ve savaş ortamının doğrudan sonuçlarından biri” diye belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, tutuklu olduğu Kandıra F Tipi Hapishanesi’nden, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikastle öldürülmesine ilişkin mesaj gönderdi.

Büyükelçi Karlov’un siyasi bir suikast sonucu yaşamını yitirdiğini söyleyen Yüksekdağ, bu olayın bölgesel savaş çelişkileri ve savaş ortamının doğrudan sonuçlarından birisi olduğunu kaydetti. Yüksekdağ, “Bu cinayeti kınıyorum. Rusya Federasyonu hükümetine, Rusya halklarına ve Andrey Karlov’un ailesine baş sağlığı diliyor, taziyelerimi iletiyorum” dedi.

Yüksekdağ, suikastin devlet kurumlarının umursamaz ve aymaz tutumlarından, ihmalkarlık, denetimsizlik ve sorumsuzluktan kaynaklandığını ifade etti. Halkların, böyle felaketlerin bir daha yaşanmadığı bir ülke özleminde olduğunu ifade eden Yüksekdağ, “Partimiz savaşa ve katliamlara karşı Ortadoğu’dan Kafkasya’ya Balkanlar’a; halklar arasında barış, kardeşlik ve dayanışma köprüsü olma misyonunu yerine getirme kararlılığıyla yoluna devam edecektir” dedi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir