Yine Kuran kursu.. Yine çocuklara cinsel istismar..

Giresun’da müftülüğe bağlı bir Kuran kursunda bir eğitmen çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Cumhuriyet’ten Canan Coşkun’un haberine göre; iddianamede müftülüğün onayıyla Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’na yardımcı öğretici olarak alınan Halil İbrahim U.’nun, S.U. isimli başka bir öğreticiyle beraber çalıştığı belirtildi.

S.U.’nun bazen ailesine yardım etmek amacıyla akşam köyüne gittiği, U.’nun böylece kursta yalnız kaldığı ve çocukları odasına çağırarak kapıyı kilitlediği öne sürüldü.

U.’nun çocuklarla cinsel içerikli konuşmalar yaptığı iddia edilen iddianamede, çocukların pantolonlarını ve elbiselerini zorla çıkarıp cinsel istismarda bulunduğu ifade edildi.

Çocukları tehdit etmiş

U.’nun çocuklar banyo yaparken yanlarına giderek taciz ettiği, çıplak fotoğraflarını çektiği ve bunları Facebook’a yüklemek ve arkadaşlarına göstermekle tehdit ettiği de kaydedilen iddianamede, eğitmenin çocuklara cinsel içerikli görüntüler izlettiği ve yaptıklarını anlatmamaları için çocukları kurstan atmakla tehdit ettiği de belirtildi.

Şikayet üzerine işine son verilmiş

Çocukların ve velilerinin şikayetleri üzerine kurstaki kadrolu öğretici olan M.Y.’nin Alucra İlçe Müftüsü Mustafa Akbulut ile görüşerek ve U.’nun kurstan ayrılmasının uygun olacağına karar verdiği ve kurstaki işini sonlandırdığı kaydedildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında U.’nun evinde arama yapıldığı belirtilirken, sanık tutuklandı. U., Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkacak.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir