MHP lideri Devlet Bahçeli, Fırat Kalkanı Harekatı’nda DAİŞ’in saldırısı sonucu 16 askerin öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin her yönü ile darboğazda olduğuna dikkat çenen Bahçeli, “Türkiye’nin terör örgütleri tarafından ablukaya alındığı ortadadır” diye konuştu.

‘EL BAB’IN TEMİZLİĞİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN SAĞLANMALI’

“El Bab’ın meskun mahallinin kontrol ve temizliği ne pahasına olursa olsun sağlanmalı” diyen Bahçeli, “terörizmle yoğunlaşan mücadelenin tavsamadan, taviz vermeden ve herhangi bir engele takılmadan sonuca ulaştırılması gerektiği” söylendi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “IŞİD’in El Bab’dan sökülüp atılmasının bu Suriye kentinin huzur ve istikrara kavuşturulması kaçınılmaz bir gereklilik ve mecburi bir ihtiyaçtır.”

‘TÜRKİYE SEFERDEDİR’

Türkiye’nin seferde olduğunu savunan Bahçeli şunları söyledi: “Terör örgütleri Türkiye’yi dize getiremeyecek, Türk milletini pes ettiremeyecektir. Nitekim Türk milletinin şaşmaz iradesi budur. Türkiye seferdedir, zafer için bir olmak, diri olmak, hep birlikte. Büyük bir millet gibi davranmak şarttır.” (DİHABER)