KESK’lilerin Gebze yürüyüşü polis tarafından engellendi

Kamu emekçilerinin Kartal’dan Gebze’ye doğru yapılan yürüyüşü Gebze’de engellendi. Polis KESK üyelerini ablukaya aldı.

KESK üyeleri tarafından dün başlatılan, “haksızlığa, hukuksuzluğa, soruşturmalara, açığa almalara, ihraçlara” karşı Ankara yürüyüşünün 2. buluşma noktası olan Kartal kolu Gebze’ye hareket etti.

Kamu emekçilerinin bu yürüyüşüne sabah saatlerinde Kocaeli Valiliği tarafından gelen emirle engel gelmişti. 2 km yürüyen daha sonrasında otobüslerle Gebze’ye doğru yola çıkan kamu emekçileri, Çayırova McDonald’s önünde polisler tarafından engellendiler.

KESK’LİLER POLİS TARAFINDAN ABLUKAYA ALINDI

Tüm bunların üzerine KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen’in de aralarında bulunduğu yürüyüş kolu sendikanın önünde otobüslerden indi. Sendikanın bulunduğu pasaja alkışlarla girmek isteyen kamu emekçileri polisler tarafından bir kez daha engellenip ablukaya alındı. Alkış bile tutamayacaklarına dair yapılan anonsta ısrar edildiği takdirde müdahale edileceği belirtildi.

ZAFER İŞARETİNDEN RAHATSIZ OLDULAR

Yoğun bir abluka eşliğinde sendika şubesine giren üyelerden birinin zafer işareti yapması üzerine bir polis “O hareketi yapmayacaksınız” yönünde bağırdı. Hemen ardından pasajda bulunan bir esnafında zafer işaretine yönelik, “Bizim canımız yandı, bu hareketi burada yapamazsınız” ifadelerini kullandı. Yaşanan bu diyalog ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Esnaf gerektiğinde askerdir, polistir, hakimdir” sözlerini hatırlattı. (Evrensel)

Kamu emekçilerinin Ankara yürüyüşü başladı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir