Kadınlar Birlikte Güçlü: Kadın grevine ses veriyoruz

Kadınlar Birlikte Güçlü, dünyanın birçok ülkesinde 8 Mart günü yapılacak olan kadın grevine destek çağrısı yaptı. Türkiye’den kadın grevine destek vereceklerini belirten Kadınlar Birlikte Güçlü inisiyatifi, “En büyük dayanağımız, dayanışmamızdır” dedi.

8 mart-kadin grevi

Kadınlar Birlikte Güçlü, Arjantin, Şili, Ekvador, Almanya ve daha birçok ülkeden kadınların 8 Mart’ta yapacakları greve destek verdiklerini duyurdu.

Kadınlar Birlikte Güçlü, “Erkek şiddetinin her türlüsüne, kürtaja erişimimize, hayat tarzlarımızın marjinalleştirilmesine ve bizi şiddet politikalarıyla, ülkenin bugünü ve geleceğine dair umutsuzluğa sürükleyenlere, evlere kapatmaya çalışanlara karşı biz Türkiye’den kadınlar da, dünyadan yükselen bu sese ses veriyoruz” dedi.

Bu sene 8 Mart’ın 40’tan fazla ülkede düzenlenecek uluslararası kadın greviyle tarihe geçeceğini belirten Kadınlar Birlikte Güçlü, “Tarihe tanıklık ediyoruz. Hayatı istiyoruz, bir kişi daha eksilmeyeceğiz, seçimlerimiz bizimdir ve en büyük dayanağımız dayanışmamızdır demek için 8 Mart’ta Uluslararası Kadın Grevi’ne ses veriyoruz” ifadelerini kullandı. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir