OHAL’e, Diktatörlüğe, Tek Adam Rejimine HAYIR!

EDİTÖR-6

OHAL’e, Diktatörlüğe, Tek Adam Rejimine HAYIR!

 

Türkiye’nin ve Kürdistan’ın başına bela olan ve önlenemezse yakında tüm dünyayı ateşe atacak bir bela ile karşı karşıyayız. Başında Erdoğan’ın olduğu AKP-Saray faşizmi, tüm dünya halkları için bir tehlikedir.

Halkın iradesini yok sayan, şehirleri tank ve top ateşiyle yerle bir eden, insanları vahşet bodrumlarında diri-diri yakan-öldüren, seçilmiş milletvekilleri ve belediye başkanlarını tutuklayan, belediyeleri kayyum yöntemiyle gasp eden, yüzbinlerce muhalifi hukukdışı uygulamalarla gözaltına alan, onbinlerce muhalifi ve gazetecileri tutuklayan, medya kuruluşlarını kapatarak malvarlıklarına el koyan, barış isteyen akademisyenleri işlerinden kovan, binlerce memuru ve işçiyi işten atarak açlığa mahkum eden, hak arayan işçilerin grevini yasaklayan, cezaevlerini zulüm merkezlerine dönüştüren, devlet ve beslemesi DAİŞ eliyle kitle katliamları gerçekleştiren AKP-Saray faşizmi ve Erdoğan, diktatörlüğüne toplumun boyun eğmesi için zulüm ve zorbalıkta sınır tanımıyor.

Zulüm ve zorbalığını sınır dışına taşırarak, savaş ve savaş kışkırtıcılığıyla Suriye ve Ortadoğu bölgesini kan ve gözyaşına boğmakta, uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak bölgeyi savaş ateşine atmakta.

İşlediği insanlık ve savaş suçlarından korkan ve yargılanmamak için iktidarını zorbalık ve diktatörlükle sürdüren AKP ve Erdoğan, uygulaya geldiği insanlık dışı zulmünü, sıkıyönetimini, OHAL’ini, demokratik hukuk kuralları dışındaki keyfiyetini, anayasa değişikliği ile yasal kılıfına uydurmak istiyor.

Yapılmak istenen fiili olarak uygulanan diktatörlüğün, OHAL’in, sıkıyönetimin, faşist devlet terörünün, hak gaspının, keyfiyetin “Tek Adam Diktatörlüğü” olarak resmileştirilmesi ve kalıcılaştırılmasıdır.

Bu aynı zamanda çürümüş, kriz içerisindeki rejimlerini kurtarma operasyonudur. Egemenler ve devletin geleneksel kanadı olan derin devlet ve Ergenekoncular, sistemi-rejimi kurtarmak, Erdoğan ise ‘paçayı kurtarmak’ için beraber, kolkola diktatörlük istiyor.

Bu diktatörlüğe, irademizin gasp edilmesine, kölece yaşama, zulme ve zorbalığa İZİN VERMEYELİM!

Tek adam diktatörlüğüne HAYIR de!

Olağanüstü hale karşı çıkıyorsan referandumda HAYIR de!

Özgürlük ve demokrasi, düşünce ve ifade özgürlüğü için HAYIR de!

İşçi ve emekçilerin toplu sözleşme ve sendikal hakları savunuyorsan diktatörlüğe HAYIR de !

Kürdistan’da sürdürülen katliamlara karşı çıkıyorsan referandumda diktatörlüğe HAYIR de.

Toplumun eşit, kardeşçe, barış ve huzur içinde yaşamasını istiyorsan referandumda HAYIR de!

Güçlü bir HAYIR kampanyasıyla diktatöre, 7 Haziran sonrası ikinci bir yenilgiyi tattırmak ve sevinçlerini kursaklarında bırakmak için HAYIR kampanyalarında gönüllü ol, çalışmalarında yer al, destek ver!

dayanisma.net
One thought on “OHAL’e, Diktatörlüğe, Tek Adam Rejimine HAYIR!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir