Hrant’ın Arkadaşları: Gerçek suçlular yargılanana kadar

Hrant Dink cinayeti davası öncesinde Adliye önünde açıklama yapan Hrant’ın Arkadaşları, ‘Gerçek suçlular yargılanana kadar nöbetimiz sürecek’ dedi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı davanın 12’inci celsesinin ilk duruşması öncesi Hrant’ın Arkadaşları adalet talebiyle yine adliye önündeydi.

“Adalet nöbeti” için adliye önünde toplanan Hrant’ın Arkadaşları arasında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Garo Paylan da yer aldı.

Hrant’ın Arkadaşları’ndan Bülent Aydın, yaptığı konuşmada Dink davasında savunmaların alınmasında sona yaklaştığını belirterek sıranın Ali Fuat Yılmazer’e geldiğini hatırlattı. “10 yıldır süren davada henüz gerçeğin ortaya çıkma durumuyla karşı karşıya değiliz” diyen Aydın, Dink cinayetinin aydınlatılmasının diğer karanlık cinayetlerin aydınlatılması için de fırsat olacağını söyledi. Beklentilerinin henüz yargılanmamış fakat cinayette etkisi ve katkısı olan sorumluların yargılanması olduğunu belirten Aydın, “Bu davada gerçek suçlular yargılana ve cezalandırılana kadar adalet nöbetimiz sürecek” dedi. (EVRENSEL)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir