Erdoğan ilan etti, yandaş medya sefere geçti! ‘Evet’e rüzgar için ‘Haçlı-Hilal’ savaşı!

7 Haziran seçimlerinden önce AK Parti hükümetinin muhalefeti de içine katarak, muhalif herkesi “haçlı ilan etmesi” ile başlayan süreç, referandum sürecinden önce yeniden tekrarlandı. Avrupa’ya yönelik ağır eleştiriler, yeni “haçlı-hilal savaşı” manşetlerine dönüştü.

AK Parti’nin bir söylem olarak dolaşıma soktuğu ve 7 Haziran seçimlerinden hemen önce kendisine yakın medyanın manşetlerine çıkan, “Haçlı-Hilal savaşı” söylemi yeniden tedavülle girdi. Avrupa’ya yönelik ağır eleştirilerden sonra dün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Avrupa ile yaşanan krizi, “Haçlı-Hilal savaşı” olarak nitelendirmesinin ardından bu söylem manşetlerdeki yerini de almış oldu.

Bugün yayınlanan Yenişafak, Türkiye, Akşam, Akit, Karar, Hürriyet gibi gazetelerinde aralarında bulunduğu en az 10 gazete, “Haçlı-Hilal Savaşı” manşeti ile çıktı.

Aynı manşet, HDP mitingine yönelik 5 Haziran 2015 tarihinde yapılan saldırının ertesi sabah AK Parti medyasının manşetlerinde yer alıyordu. O manşetlerde de AK Parti’ye destek vermeyen herkes, “Haçlı” ve dolayısıyla “hilalin düşmanı” olarak ilan edilmişti. O gün “Haçlı-Hilal” manşetlerinin atılmasından sadece 8 saat önce, DAİŞ’in “Haçlılara karşı Hilal adına HDP mitingine saldırarak katliam gerçekleştirmiş” olması dikkat çekiyordu.

Aynı senaryonun referandum öncesi hayati geçirilmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Bu arada dihaber, Avrupa’ya yönelik başlatılan sert söylemlerle, medyanın ikinci “haçlı seferi” başlattığını okuyucularına duyurmuştu. İki gün sonra AK Parti medyası ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu seferi resmen başlatmış oldular. (DİHABER)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir