Taksim’de ‘Birlikte Hayır’ çağrısı

İstiklal Caddesi’nde “Birlikte Hayır” şiarıyla çalışma yürüten ESP ve SKM üyeleri, “Evet, bir kişi, Hayır ise 80 milyon demek” diyerek, halkı tek adam diktatörlüğüne karşı çıkmaya çağırdı. Sosyalistler, emekçilere 16 Nisan’da oy kullanma ve sandıklara sahip çıkma çağrısı da yaptı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM) Taksim İstiklal Caddesi’nde “Birlikte Hayır” şiarıyla referanduma karşı çalışma yaptı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nin (ESP) referandum çalışmaları kapsamında hazırladığı “Hayır’lı Günler” gazetesinin ilk sayısı çıktı. “Birlikte Hayır” sloganıyla yürütülen referandum kampanyasına ilişkin çalışmaların yer alacağı gazete, otobüs duraklarında, metro çıkışlarında, işyerleri önlerinde ve emekçi semtlerinde okurlarıyla buluşmaya başladı. Gazete ilk sayısında, her yaştan ve her renkten insanın tek adam rejimine “hayır” dediği vurgulanıyor, “Geleceğinin padişah yetkileriyle donatılmış bir kişinin eline bırakılmasına ‘hayır’. İşsizliğe, yoksulluğa, yolsuzluğa, soyguna, inanç sömürüsüne ‘hayır'” ifadeleri yer alıyor.

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, SKM Genel Sözcüsü Fadime Çelebi ve SGDF Eş Başkanı Okan Danacı’nın da katılımıyla Mis Sokak’ta bir araya gelen sosyalistler, “Hayır’lı Günler” gazetesi ve “Referanduma neden birlikte Hayır demeliyiz” başlıklı bildirilerin dağıtımını yaptı.

“Adaletsizliğe, eşitsizliğe, yasama, yürütme ve yargının tek elde toplanmasına Hayır. Kadın cinayetlerine, tecavüze, cinsel istismarın meşrulaştırılmasına Hayır” diyen sosyalistler, tek adam diktatörlüğünün tüm ezilen halklar için geleceksizlik olduğunu vurguladı.

“Evet, tek kişi, Hayır ise 80 milyon demek” diyen sosyalistler, kadınları, gençleri, LGBTİ’leri, tüm ezilen halkların ve ötekileştirenleri “Hayır” cephesini büyütmeye çağırdı. ESP ve SKM üyeleri, halkı 16 Nisan’da sandık başına giderek “Hayır” oyu kullanmaya aynı zamanda da sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

Çalışma sırasında birçok kişi ESP ve SKM üyeleriyle sohbet eden birçok kişi “Biz zaten Hayır diyeceğiz” dedi, birçok kişi ise “Hayır’lı Günler” gazetesi ve bildirilerden komşularına ve çevresindeki insanlara ulaştırmak için aldı. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir