‘Mütevazi’ Erdoğan, tehdidi dilinden düşürmüyor; ‘Ya teslim olacak ya da gidecekler’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP’nin ‘Hayır’ çadırına ‘ziyareti’nde geçen 3’üncü köprü tartışmasına yeni bir boyut kazandırıp, mütevazı olduğu için kendisinin adını koymadığını söyledi.

Mardin’de konuşan Erdoğan, günlerdir diline doladığı ‘Hayır’ çadırındaki CHP’lilerle aralarında geçen konuşmaya bir kez daha değindi.

‘NE KADAR MÜTEVAZIYIM GÖRÜYORSUNUZ’

Çadırdakilere, kendilerinin yol, köprü, havalimanı yaptığını söyleyen Erdoğan, bu kez hayli dikkat çekici bir çıkışta bulundu: “Hayır çadırına girdim. ‘Niye ‘Hayır’ diyorsunuz’ dedim. ‘Çağdaş bir ülke istiyoruz’ dediler. Oradan da Yavuz Sultan Köprüsü gözüküyor he. Bunlara da söyledim, ‘Bakın köprüler, yollar yaptık’ dedim. Bu sefer ‘Adı Yavuz Sultan Selim Köprüsü ama, niye Tayyip Erdoğan koymadınız’ diyor. ‘Bak’ dedim, ‘Ne kadar mütevazıyım görüyorsun değil mi?’

‘Allah ne der ona bakarım’

Erdoğan, ‘Evet’ kampanyasına verdiği desteği de ‘saklamadığı’nı söylerken, kendisinin ‘Allah ne derse ona baktığını’ söyledi. Cumhurbaşkanı, “Ben George ne der, Hans ne der buna bakmam. Ayşe ne der, Mehmet ne der, ben buna bakarım. Allah ne der, ben buna bakarım. Bunca şehidimizin katilini bizim affetme yetkimiz yoktur. Mardin’i tarihi misyonuna uygun şekilde huzurun ve kardeşliğin başkenti haline getirirsek, inanın birkaç yılda bu şehrin çehresi değişir” dedi.

Erdoğan HDP’li seçmenleri kardeş olarak görmedi

“Ben Kürd’ün de, Laz’ın da, Abaza’nın da, Boşnağın da, Türk’ün de, seksen milyonun temsilcisiyim” sözlerinden kısa süre sonra kullandığı, “Ben buradan AK Parti, MHP, CHP, Saadet Partisi’ne gönül veren tüm kardeşlerime sesleniyorum: Senin Cumhurbaşkanı için öldürme talimatı veren bunlara sessiz mi kalacaksınız” cümlesinde HDP’li seçmenlere “kardeşlerim” ifadesini kullanmadı.

“Ben Kürdün de, Lazın da, Abazanın da, Boşnağın da, Türkün de, seksen milyonun temsilcisiyim” diyen Erdoğan, “Bizde ayrım yok, bölücülük yok” diye konuştu. Erdoğan daha sonra, “İsviçre Parlamentosu’nun önünde bir pankart, benim resmim ve benim şakağıma silah dayamışlar. “Öldürün” diyor. Ben buradan AK Parti, MHP, CHP, Saadet Partisi’ne gönül veren tüm kardeşlerime sesleniyorum, senin Cumhurbaşkanın için öldürme talimatı veren bunlara sessiz mi kalacaksınız?” dedi.

ERDOĞAN CHP’LERİN YALANLADIĞI İDAM İDDİASINI TEKRARLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun idam yasasına “Evet” dediği iddiasını tekrarladı. Söz konusu iddia CHP yöneticileri tarafından yalanlanmıştı.

‘Ya teslim olacak ya da gidecekler’

Erdoğan, çatışmalarla yerle bir olan Nusaybin’le de canlı bağlantı yapılacağını belirtip, şöyle devam etti: “Yıkılanların yerine daha güzelini yapmak, yeni iş ve istihdam alanları oluşturmak için tüm kurumlarımız yoğun bir çaba içerisindeler. Bak nereden, nerelere geldik. Ülkemizi ve özellikle bölgedeki kardeşlerimizi terör örgütünden tamamen kurtarmak için güvenlik güçlerimiz günün 24 saati çalışmakta. Artık bu ülkede hangi örgüte mensup olursa olsun, hiçbir teröriste rahat yoktur. Ya teslim olacaklar, ya bu toprakları terk edip gidecekler. Aksi halde polisimizle, korucumuzla, askerimizle birlikte bunları biz ülkeden atacağız.”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir