AKP’liler Avrupa’nın başkentinde silahlı mı dolaşıyor?

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oy kullanmaya giden Kürtlere yapılan saldırıyı değerlendiren NAV-BEL Eş Başkanı Arife Soysüren, bazı grupların günlerdir silahlı ve bıçaklı dolaştığını belirtti.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oy kullanmaya giden Kürtlere yapılan saldırıyı değerlendiren NAV-BEL Eş Başkanı Arife Soysüren, bazı gruplar günlerdir silahlı ve bıçaklı dolaştığını belirterek, “Polis ve konsolosluk yetkilerine söylememize rağmen hiçbir önlem alınmadı” diyerek tepki gösterdi.

Brüksel Türkiye Konsolosluğu’na oy kullanmaya giden Kürtlere bıçakla saldıran AKP’liler, Sultan Uğraş, Mahmut Yaşar ve soyadı öğrenilmeyen Hasan isimli Kürdü bıçakla yaraladı. Yaralılar, hastanede tedavi edilirken, olayı protesto etmek için konsolosluk önünde basın açıklaması yapan Kürtlere ikinci saldırı düzenlendi. AKP’nin saldırılarına tepki gösteren NAV-BEL Eş Başkanı Arife Soysüren, ANF’ye değerlendirdi. Soysüren, AKP’lilerin günlerdir bıçaklı ve silahlı dolaştığını söyledi.

‘POLİS VE KONSOLOSLUK YETKİLİLERİ ÖNLEM ALMADI’

Arife Soysüren, seçimlerin başladığı günden beri AKP’lilerin provokasyon peşinde olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bugün Avrupa’da seçimlerin 4’ncü günü. Bu zaman süre boyunca AKP’liler bizleri taciz edip, provokasyonlar yapıyorlar. Sözlü sataşmalar, hoş olmayan hareketler, afişlerimizi yırtmalar vs. Bütün bunlara rağmen bizler sakin ve sağduyulu yaklaşmaya çalıştık. Gençlerimizi sakinleştirmeye çalıştık. Çabalarımız bu yönlü oldu. Baktılar biz provokasyonlara gelmiyoruz. Onun için bıçaklı saldırıda bulundular. 3 arkadaşımız yaralandı. Biz daha önce polis ve konsoloslukları uyardık, böyle şey olacağına dair. Çünkü günlerdir bıçaklı ve silahlı adamlar dolaşıyor. Buna rağmen hiçbir şekilde önlem alınmadı. Bu çeteler silahlı olarak konsolosluğun önünde bekliyorlar. Bıçaklanan arkadaşlarımız da buraya oy kullanmaya gelenlere yardımcı oluyordu. Onun için bilinçli hedef aldılar.”

Brüksel’de ikinci AKP terörü

Brüksel’de oy kullanmaya gidenlere AKP’liler saldırdı; 1’i ağır 3 yaralı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir