Brüksel saldırganı Erdoğan’ın adamı çıktı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de aralarında 66 yaşındaki Sultan Uğraş’ın da bulunduğu 3 Kürdü bıçaklayan Mehmet Gargılı’nın Recep T. Erdoğan’ın adamı olduğu ortaya çıktı.

Brüksel Türkiye Konsolosluğu’na dün oylarını kullanmaya giden 66 yaşındaki Sultan Uğraş, Mahmut Yaşar ve Hasan Soysal isimli 3 Kürdü bıçaklayan Afyon Emirdağ nüfusuna kayıtlı Mehmet Gargılı olduğu ortayı çıktı.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan’ın yakın adamı olduğu Gargılı, Brüksel Osmanlı Ocakları’nın üyeliğini yaptığı ve uzun zamandır da Belçika’da yaşadığı ortaya çıktı.

Facebook hesabını Erdoğan’ın fotoğrafları ve “Evet” ile süsleyen Gargılı, 29 Mart’ta paylaştığı bir videoda ise Belçika’da yaşayan Türkleri, “Evet” oyunu kullanmaya çağırıyor. Gargılı’nın paylaşımları arasında, Belçika’daki Kürt kurum yöneticilerinin fotoğrafları da bulunuyor. Gargılı, Kürt siyasetçileri hedef gösteriyor.

Erdoğan ve AKP bakanlarının Belçika’ya geldiğinde onlara korumalık yapan ve yakınında olan Gargılı, geçtiğimiz seçimlerde de benzer provokasyonlar yaptığı ortaya çıktı. HDK-E yöneticilerinin referandum oylamanın başlangıçta bu şahsın bazı provokasyonlar yaptığını konsolosluk yetkililerine söylediklerini ancak bütün girişimlerine rağmen önlem alınmadığı vurguladılar. (ANF)

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir