Ülker’in tartışmalı reklamı sosyal medyanın gündemi oldu

Ülker’in tartışmalı 1 Nisan reklamı, sosyal medyanın gündemini oluşturdu.

Ülker’in 1 Nisan temalı reklamı, yayımlandığı 31 Mart gecesi itibariyle sosyal medya gündeminin zirvesine yerleşti.

Reklamda subliminal ‘darbe’ mesajı verildiği iddiası sonrası Ülker paylaşımını kaldırdı ve Murat Ülker “Yurt dışındayım.Şimdi duydum. Haber verenlere teşekkürler. Kumpası kuranlar hak ettiklerini bulacaklar. Milletimizin yanındayız” açıklaması yaptı. Ancak bu sosyal medyadaki hareketliliği engelleyemedi.

Ülker firmasının 1 Nisan temalı reklam videosu tartışma yarattı.

“1 Nisan şakaları” üzerine kurulu olan videoda “1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor.. Eve dönerken bir parlama gözünü alacak… Evini folyoyla kaplı bulacaksın… Aniden kendini kale direği olarak bulacaksın… Pis burunla çekilmiş şutlar seni bulacak… Bir mekanda tatlı tatlı tatlı siparişini vereceksin… Ama acılar seni bulacak… 1 Nisan geliyor, hesaplaşma zamanı yaklaşıyor… Sana sürprizlerim olacak… Küçük kardeş olmak bunu gerektirir. Sevgiler ;)” yazıları ve animasyonlar yer alıyor.

Bu video reklamı Ülker’in resmi Twitter hesabında yayımlandı. Ancak Ülker, yapılan paylaşımı kısa bir süre sonra kaldırdı. “1 Nisan geliyor, hesaplaşma zamanı yaklaşıyor…” cümleleriyle biten reklam filmi birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından siyasi bir mesaj olarak algılandı ve tepki gördü. (Kaynak: Evrensel)

Sosyal medya kullanıcılarının çektiği videolarda ve paylaştığı görseller, Ülker’e ait ürünlerin imha edilmesine kadar vardı. Sosyal medyada öne çıkan kimi paylaşımlar şöyle:

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir