Aileler 60. Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde buluştu

Adalet Arayan İşçi Aileleri, 60. kez gerçekleştirdikleri Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde Anayasa değişiklik paketinde iş cinayetlerini önleyici bir maddenin neden bulunmadığını sordu, adalet için mücadele edeceklerini vurguladı.

Adalet Arayan İşçi Aileleri, 60. kez Vicdan ve Adelet Nöbeti’nde buluştu. İş cinayetlerinde çocuklarını kaybeden aileler, sorumluların yargılanması için mücadele etmeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Galatasaray Meydanı’nda eylem yapan aileler, “İş kazası değil bu bir cinayet” yazılı ile iş cinayetlerinde yitirdikleri yakınlarının fotoğraflarını taşıdı. Eyleme ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş da katıldı.

60. nöbette açıklama yapan İdris Çabuk, ülke gündeminin 16 Nisan referandumu olduğunu hatırlattı. Çabuk, Anayasa değişikliği paketinde her yıl yüzlerce işçinin hayatını kaybetmesine, binlerce işçinin yaralanması neden olan koşullara ilişkin hiçbir madde olmadığına dikkat çekti. Yetkililere “neden?” diye soran Çabuk, 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri Anma ve Yas Günü ilan edilmesi için başlattıkları imza kampanyasını sürdürdüklerini vurguladı. Çabuk adalet için mücadele etmeyi sürdüreceklerini belirtti, “Çaresi yok bütün sorumlular yargılanacak” diye konuştu. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir