CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, referandum çalışmaları kapsamında partisinin Hakkâri’de düzenlediği mitinge katıldı. Sümbül Mahallesi’nde bulunan otobüs terminalinde yapılan mitinge katılanlar üst aramasından geçirildi. Yoğun önlem altında gerçekleştirilen mitingde konuşan Erdem, Hakkâri’de yüzde 90, Türkiye genelinde yüzde 58 oranında “Hayır” oyu çıkacağını söyledi.

Seçim otobüsü üzerinden seslenen Erdem konuşmasında şunları söyledi:

“Farklılıklarımızla, bütün farklı düşüncelerimizle, kimliklerimizle, inançlarımızla bir arada eşit olmanın yollarını aramak durumundayız. Bizim yapmamız gereken budur. Ama gel görkü, bir Anayasa getirmişler. Bizim orada derler ‘Bu Anayasa’nın mala davara faydası yok.’ Ben de Malatyalıyım. Aynı zamanda bir taraftan Elazığ, öbür taraftan Karslıyım. Bu yörenin insanıyım. Fakat bu Anayasa’nın mala, davara faydası yok.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk günden bu yana CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığını belirten Erdem, “Şimdi onun konuşmalarına bakarak bu Anayasa’da ne olduğunu da ben şöyle anladım. Anayasa’nın birinci maddesi ey Kılıçdaroğlu, ikinci madde ey Kılıçdaroğlu, üçüncü madde ey Kılıçdaroğlu, dördüncü madde ey Kılıçdaroğlu. Başka bir şey söylemiyor” diye belirtti.

‘TÜRKİYE GENELİ YÜZDE 58, HAKKARİ’DE YÜZDE 90’

AKP’nin camileri siyasi propaganda ofisi haline getirdiğini anlatan Erdem, şunları aktardı: “Bu anlayışın inancımıza, düşüncemize, değerlerimize verdiği zararları tarihte hiç kimse vermedi. Hatta ve hatta Hazreti Hüseyin’in şahadetine sebep olmuş olan Yezit bile camide siyaseti böyle yapmadı.”

Hakkâri’de sandık seferberliği başlattıklarını belirten Erdem, Türkiye genelinde “Hayır’ oylarının yüzde 58, Hakkari’de ise yüzde 90 olacağını söyledi. (DİHABER)