Erdoğan savunmaya geçti: Hayırcıların söyledikleri her şey yalan

Daha önce ‘Hayır’ diyenleri sık sık ‘terörist’ ilan eden Erdoğan, referanduma 14 gün kala savunmaya geçti. Başkanlık Anayasası paketine yönelik eleştirileri yanıtsız bırakan Erdoğan, “Hayır” cephesini yalancılıkla suçladı, “Hayırcıların söyledikleri her şey yalan yalan yalan” iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da katıldığı referandum mitinginde Başkanlık Anayasası paketini eleştiren “Hayır”cıları yalancılıkla suçladı.

Toplu açılış töreni adı altında referandum mitingi düzenleyen Erdoğan için Ankara Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz toplu taşıma hizmeti verdi.

Erdoğan’ın miting konuşmasında hedefinde, Anayasa paketinden daha çok Avrupalı liderler ve “Hayır” diyen muhalefet vardı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun seçim mitinglerindeki gaflarına dikkat çeken Erdoğan, “Şu anda hayır kampanyası yapan ama evet denmesi için ne gerekiyorsa yapan birisi var” dedi. Erdoğan, CHP’nin tek parti dönemi iktidarı üzerinden tek adam rejimini savundu.

Erdoğan’ın, önceki gün açıklanan ve oldukça düşük bulunan ekonomik üretim rakamları üzerinden propaganda yapması dikkat çekti. Erdoğan, Avrupa Birliği ülkelerinin referandum propagandasını engellemesine yönelik eleştirilerini de sürdürdü, “16 Nisan’da Avrupalı liderlere, bir kısmı hariç, gereken dersi vermeye hazır mıyız?” dedi.

Erdoğan, tüm referandum mitinglerindeki konuşmalarında yer alan idam propagandasını Ankara’da da sürdürdü.

Başkanlık Anayasası paketine yönelik eleştirileri yanıtsız bırakan Erdoğan, “Evet diyen ne kadar saygınsa ‘Hayır’ diyen de o kadar saygındır” sözlerinin ardından “Hayır” cephesini yalancılıkla suçladı. Erdoğan şunları söyledi: “Kim hayır diyor. Bölücü terör örgütü, Pensilvanya, Kandil, Avrupalı bazı liderler. Türkiye’den baro başkanı Avrupa’da kampanya yapıyor. Hayırcıların söyledikleri her şey yalan yalan yalan.” (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir