Kanal D spikeri İrfan Değirmenci’nin sosyal medya hesabından “Hayır” yazdığı için işine son verilmesi ardından “Ben de ‘Hayır’ diyorum, beni de kovun” diye çıkış yapan oyuncu Şevket Çoruh, Cumhuriyet’e verdiği röportajda, “Net şekilde ‘Hayır’ diyeceğim” dedi.Çoruh, “Kanal D ‘Hayır’ dedi diye İrfan Değirmenci’yi işten çıkarınca, sosyal medyada Arka Sokaklar’daki rolünüzü kastederek ‘Ben de hayır diyorum beni de kovun’ demiştiniz. Ne düşünüyordunuz bunu söylerken?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘REFERANDUMDA ‘HAYIR’ DİYECEĞİM’

“Bu insanın içinden gelen bir duygu. Bir insanın ‘Hayır’ dedi diye işinden atılmasını anlamadım ben yani. Anlamadığım şeye de tepki gösteriyorum. Bir şey adına, bir şey uğruna da değil yani. Ben net bir şekilde, bu referandumda ‘Hayır’ diyeceğim. ‘Hayır’ diyen başka bir insanın işinden kovulmasını zaten anlamıyorum. Benim kanıma dokunan şey bu.” Kadıköy de yeni tiyatro sahnesi.

Açıklamasından sonra şimdiye kadar bir tepkinin gelmediğini belirten Çoruh, “Bundan sonra gelir mi, bilmiyorum” diye belirtti. Çoruh, “Hayır” gerekçesini ise şöyle anlattı: “Bu röportajın tamamını ‘Hayır’ için kullanabiliriz mesela. Bu röportajda söylediğim bir sürü cümle ‘Hayır’ demek için yeterli sebep…”