Çanakkale’de 3 SGDF üyesi tutuklandı

Çanakkale’de gençliğe yönelik operasyonda gözaltına alınan SGDF üyesi Musa Yüce, Neriman Uçak ve Bahar Sarıgül, savcılığın yaptığı itiraz üzerine 3. kez gözaltına alınarak tutuklandı. Tutuklananların sayısı 20’ye ulaştı.

Çanakkale’de SGDF, Öğrenci Kolektifleri ve HDP üyelerine yönelik siyasi soykırım operasyonunda gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakılan 3 kişi daha tutuklandı. Operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 20 oldu.

Savcının yaptığı itiraz sonucu 3. kez gözaltına alınan SGDF üyesi Musa Yüce, Neriman Uçak ve Bahar Sarıgül çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu (EHB) twitter hesabından yaptığı açıklamada, yasalarda yer alan “Serbest bırakılan kişi hakkında, fiil ile ilgili yeni ve yeterli delil elde edilmedikçe ve Cumhuriyet Savcısı kararı olmadıkça yakalama kararının uygulanamaz” maddesini hatırlattı, hukuksuz tutuklamalarla “Hayır” çalışmasının hedeflendiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 18 Mart’ta kentte düzenleyeceği mitingden 2 gün önce yapılan operasyonda SGDF, Öğrenci Kolektifleri ve HDP Gençlik Meclisi üyesi 37 kişi gözaltına alınmıştı. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir