Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da yaptığı mitingde Fırat Kalkanı Harekatı’nın birinci etabının tamamlandığını devamının geleceğini ifade etti.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

“Böyle bir zamanda bunların Vatikan’da işi ne? Vatikan’ın AB ile işi ne? Hepsi tek millet oldu. Türkiye’yi AB’ye almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. İdam kararı parlamentodan geçerse onaylarım. Gerekirse referanduma da gidilir.

‘BASKILARA DAYANAMADIĞI İÇİN GELDİ’

15 Temmuz’da Marmaris’ten İstanbul’a geldim. Ben de milletimle birlikte oldum. O sırada birileri kaçıyordu. Havalimanında iniyor ve Bakırköy İlçe Başkanı’nın evine gitti. Dursaydın orada. Aslında 7 Ağustos’a bile gelmeyecekti. Baskılara dayanamadı, son gün geleceğini iletti.

‘BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ’

249 şehidimizin bedelini ödeyeceksiniz. Kimi Avrupa ülkelerinin de bu hainlere arka çıktığını görüyoruz. Onlar size ne kadar arka çıkarsa çıksın sizi kurtaramayacaklar. PKK gibi sizin de inlerinize girdik daha da gireceğiz. Devletin sağında solunda saklananlar varsa onları da çıkaracağız.

‘NE YAZIK Kİ SAAADET’İN BAŞINDAKİ TAKIM DA HAYIR DİYOR’

Kimlerin hayır dediğini biliyoruz. CHP, PKK’nın desteğindeki parti hayır diyor. Ne yazık ki Saadet’in başındaki takım da hayır diyor. Ama ben Saadet’e gönül vermiş kardeşlerimi tefrik ediyorum. Gelin 16 Nisan’da reformu gerçekleştirelim. 12 Eylül darbesine hayır diyenlerin bugün evet demesi gerekir. 16 Nisan’da tüm terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bırakıyor muyuz?

Avrupa evet diyen 3 kişinin bir araya gelmesine izin vermezken hayır diyenlere kapılarını sonuna kadar açtılar. Televizyonlardan sürekli bize saldırıyorlar. Ama ben halkıma güveniyorum. Türkçe manşet ata ata Türkçe’yi öğrendiler.

‘ANA MUHALEFETİN BAŞINDA BÖYLE BİRİ OLMASI BİZİM İÇİN İYİ’

Ana muhalefetin başında böyle birisinin olması bizim için iyi. Millet dersini veriyor. 7 seçime girdi 7’sini de kaybetti hala başında duruyor. Batı’da 2 seçim kaybeden partisinin başında durmaz çeker gider.

KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Bir başkası, güya tecrübeli siyasetçi, peygamberlere hakaret ediyor. Ey Baykal yazıklar olsun sana. Genel Başkanları da 15 Temmuz’a ‘kontrollü darbe’ diyecek, elinde dosyalar varmış. Varsa dosya açıkla, 16 Nisan’dan sonra sana bir faydası olmaz, şimdi açıkla. Ama işi gücü yalan. Ama senin de mumun yatsıya kadar yanacak. Sandık demek bunlar için kabus. Kaçış yok bu kabusu yaşayacaklar. Onların kabusu, benim milletin bayramıdır.

‘YENİ HAREKATLARIN HAZIRLIĞINI YAPIYORUZ’

El Bab’ın teröristlerden temizlenmesiyle Fırat Kalkanı harekatının birinci etabı şu anda bitti. Bundan sonra da olacak tabii. Durmak yok yola devam. Diğer bölgelerde de terör örgütlerinin tepelerine binmek için hazırlıklar yapıyoruz. Yeni harekatlara yeni isimler vereceğiz. Baharı bekleyen tüm terör örgütlerine PKK, YPG, DAEŞ, FETÖ’ye çok güzel sürprizlerimiz var. Önümüzdeki aylar Allah’ın izniyle Türk milletinin baharı teröristlerin ise kara kışı olacaktır.” (DİHABER)