Suruç gazisi Erbay DAİŞ’liyle aynı hücreye konuldu

Dinci faşist DAİŞ çeteleri tarafından gerçekleştirilen Suruç katliamından yaralı kurtulan Şerife Erbay, gözaltında DAİŞ’ten gözaltına alınan kişiyle aynı hücreye konuldu.

Suruç katliamında yaralı olarak kurtulan Şerife Erbay, bu sabah gözaltına alındı. İstanbul Terörle Mücadele Şube’ye götürülen Erbay, Suruç katliamını gerçekleştiren DAİŞ çetesi mensubu olma gerekçesiyle gözaltına alınan bir kadınla aynı hücreye konuldu.

Erbay, TEM’e getirilindiğinde çıplak arama dayatmasında bulunulduğu, itiraz sonrasında normal üst araması yapıldığı öğrenildi.

Avukatlardan alınan bilgiye göre, Erbay arama sonrasında bir DAİŞ soruşturmasından gözaltına alınan kişiyle aynı hücrede tutuldu. Avukatların itirazlarına ise “Birazdan Bursa’ya götürülecek, yer değişikliğine gerek yok” yanıtı verildi.

Suruç’ta eşi ve oğlu katledilen Kılıç gözaltında

Erbay, Dersim’de askerlerce katledilen Veli Görgün ve Ümit Yetik için ESP Bursa İl Örgütü’nde yapılan anmaya katıldığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Erbay, Bursa’ya götürüldü.

Aynı soruşturma kapsamında Suruç’ta eşi Ferdane ve oğlu Nartan’ı kaybeden HDP PM Üyesi Metin Kılıç, Metin Gökçe, Ayhan Bahadır, Zeki Korhan, Ceylan Gökçe, Rahim Dede, Onur Meriç, Mustafa Demirel, Müjde Arslan, Menderes Yıldırım, Hüseyin Camkıran, Zeynep Yıldırım, Murat Pınar, Ömer Ergül ve Mehmet Buğdaycı gözaltına alındı. (ETHA)
One thought on “Suruç gazisi Erbay DAİŞ’liyle aynı hücreye konuldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir