Sosyalistlere ‘Hayır’ gözaltısı; ESP G.Başkanı Çiçek Otlu dahil çok sayıda yönetici ve üye’ye gözaltı

AKP/Saray iktidarının siyasi soykırım operasyonları bu sabah da devam etti. ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu’nun da aralarında olduğu çok sayıda sosyalist gözaltına alındı.

“Diktatöre hayır” şiarıyla referandum çalışması yapan Ezilenlerin Sosyalist Partisi üye ve yöneticilerine bu sabah bir çok ilde siyasi soykırım operasyonu düzenlendi.

 

Dersim Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında İstanbul, Diyarbakır, Antep ve Dersim’de çok sayıda eve baskın düzenlendi.

İstanbul’da yapılan ev baskınlarında ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu’nun kaldığı ev basılarak gözaltına alındı. Otlu gözaltına alınmasını “Diktatöre hayır”, “Seni başkan yaptırmayacağız” sloganlarıyla protesto etti.

İstanbul’un Sancaktepe, Kağıthane, Kadıköy ilçelerinde yapılan ev baskınları yapıldı. 

Diyarbakır’da yapılan ev baskınında ESP PM Üyesi Mustafa Naci Toper, Antep’te ESP İl Başkanı Ayşe Esmer, Dersim’de yapılan ev baskınlarında ESP MYK Üyesi İlke Başak Baydar, SGDF MYK Üyesi Beren Atıcı, HDP PM üyesi Ekber Kaya ve ESP Üyesi Hakan Kavut ile HDP Dersim İl yöneticisi Hüseyin Dağdeviren gözaltına alındı.

SANCAKTEPE

İstanbul Sancaktepe’de ESP üyelerinin kaldığı eve baskın düzenleyen polis, uzun namlularla kapıları kırdı. Özel harekat polisleri, sosyalistlerin başlarına uzun namlulu silahlar dayadı, tehdit ve küfür etti. Baskının Dersim merkezli açılan soruşturma kapsamında ESP üyesi Serpil Arslan hakkında arama kararı olduğu gerekçesiyle basıldığı öğrenildi.
One thought on “Sosyalistlere ‘Hayır’ gözaltısı; ESP G.Başkanı Çiçek Otlu dahil çok sayıda yönetici ve üye’ye gözaltı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir