ESP’ye yeni operasyon, 8 gözaltı

16 Nisan referandumu öncesinde “Hayır”a yönelik saldırılar kapsamında ESP’ye bugün de operasyon yapıldı. Ankara, Mersin, Adana, İzmir ve İstanbul’da en az 8 kişi gözaltına alındı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Başkanı Çiçek Otlu ile birlikte 13 kişinin gözaltına alındığı ve 12 kişinin tutuklandığı siyasi operasyonun ardından bugün sabaha karşı yeni bir operasyon yapıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Ankara, Mersin, Adana, İzmir ve İstanbul’da sabaha karşı eş zamanlı ev baskınları yapıldı.

Ankara’da ESP MYK üyesi Suat Çorlu, İstanbul’da HDP Disiplin Kurulu üyesi Mukaddes Erdoğdu Çelik, Mersin’de Özgür Baykara, Mert Üçler, Esra Güzel Ersoy, Adana’da Mazlum Aydın ve Aylin Yıldız, İzmir’de Levent Akhan gözaltına alındı.

ESP MYK üyesi Çorlu’nun evinin saat 02.00’de basıldığı öğrenildi. Kapıyı zorlayarak silahla içeri giren polisler, arama iznini sorunca Çorlu’yu darp etti. Evde kelepçe takılarak dışarı çıkarılan Çorlu, gözaltını “ESP umuttur umut dimdik ayakta”, “Direne direne kazanacağız” sloganıyla protesto etti. (ETHA)

 
One thought on “ESP’ye yeni operasyon, 8 gözaltı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir