Köln’deki HDP’li müşahitler: Herkes gelip ‘HAYIR’ oyunu kullanmalı

Köln Konsolosluğundaki HDP’li sandık görevlileri, oy verme işlemine büyük ilgi olmasına rağmen, hala büyük oranda seçmenin oy kullanmaya gelmediğini belirtti.

 16 Nisan Anayasa referandumu için yurt dışında oy verme işlemi devam ediyor, son beş günlük bir süre kaldı. Oy verme işlemi, 9 Nisan akşam saat 21:00’a kadar devam edecek. Köln Konsolosluğundaki HDP’li sandık görevlileri, oy verme işlemine büyük ilgi olmasına rağmen, hala büyük oranda seçmenin oy kullanmaya gelmediğini belirtti ve son 5 günlük süre içerisinde herkesi sandık başına çağırdı.

‘KALAN SON BEŞ GÜN İYİ DEĞERLENDİRİLSİN’

Müşahid Yıldız Filimci: Dokuz günü geride bıraktık, son beş günümüz kaldı. Bütün kesimler tarafından rağbet var. Hayırcıların ilgisinin büyük olduğunu görüyoruz, ancak yeterli değildir. Bizler burada HDP olarak hem buradaki kitlemize hem de Türkiye ve Kürdistan’da savaş istemeyen, savaş karşıtlarına, demokrat kesimlere çağrı yapmak istiyoruz. Kalan son günleri iyi değerlendirsinler. Herkesin burada omuzlarına doğal sorumluluk yükleniyor. Kendi komşusuna, yakınına gitmelidir, onları ikna edebilmelidir. Tanıdığımız herkese, ulaşabileceğimiz herkese gidebilmeliyiz ve mutlaka onları sandıklara taşırabilmeliyiz. Son beş gün saat 09:00 ile 21:00 arası oylarını kullanabilirler. Çalışanlar rahatlıkla iş saatleri dışında oy verme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tekrar tekrar belirtmekte yarara var, mutlaka oy kullanılmalı, herkesi buna teşvik etmeli. Çünkü bu oylama ile faşizm bir anayasal çerçeveye uydurulmak isteniyor. Hala şansımız var, çok geç olmadan, halklarımızın, tüm inanç Gruplarımızın geleceği için mutlaka duyarlı olmalı, çevremizi duyarlı kılmalıyız. Bu son beş gün iyi değerlendirilmeli, herkes sandığa gitmeli ‘HAYIR’ seçeneğini kullanmalıdır.

‘GELECEĞİ BELİRLEYEN BİR SEÇİM’

HDP’li müşahit Ramazan Kılıç: Bu sıradan bir seçim değildir. Herkesi yakından ilgilendirecek, tüm kesimlerin, inançların kadınların gençlerin, çocukların yaşamlarını tayin edecek bir seçimdir. Gelecek kuşaklar açısından bir sorumluluk yüklüyor. Buna ilişkin çok analizler de yapıldı, durumun aciliyeti göz önündedir. Müşahitler olarak, burada halklara büyük sorumluluklar düştüğünü belirtmek istiyorum. Bütün seçmenler mutlaka sandıklara gitmeli ve sandıklara sahip çıkmalıdır. Son beş gün kaldı, bir tek oyun ne kadar çok değerli olduğunun anlamını bilmelidirler. Herkes çevresini, dostunu sandığa taşımalıdır. Köln müşahitleri olarak bu sese ses verilmesini bekliyoruz. (Ayfer TURHALLI – ANF)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir