”Hayır’ınla gel şenlenelim’

Cis-heteroseksüel genç kadınlar ve LGBTİ’ler “Hayır’ ola şen ola” şiarıyla 9 Nisan’da Abbasağa Parkı’nda etkinlik düzenleyecek.

Gençlik cephesinde 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliğine ilişkin referandumda “Hayır” sesleri giderek büyüyor. Cis-heteroseksüel genç kadınlar ve LGBTİ’ler “Hayır’ola şen ola” şiarıyla 9 Nisan Pazar günü saat 17.00’da Abbasağa Parkı’nda etkinlik düzenleyecek.

Hayır’ını al gel şenlenelim” başlıklı etkinliğe çağrı metni yayımlayan genç kadınlar ve LGBTİ’ler, ülkenin, üniversitenin, şehirlerin “adamlar” tarafından yönetildiğini kaydetti.

Dayatılan “tek adamlık” rejiminden rahatsız oldukları vurgulanan metinde,

“Tüm bu dayatmaya karşın gücümüzün farkındayız. 8 Mart gecesi ülkenin dört bir yanında sokakları dolduran kalabalıkta, tecavüzü aklayacak yasayı geri çektiren direncimizde, yasaklanan onur yürüyüşleri için gösterdiğimiz direnişte gördük bu gücü. İşte bu yüzden her zamankinden daha büyük bir sesle haykırıyoruz ‘Hayır’ diye. Ortak, benzer ve ayrı birçok sebeple söyleyeceğimiz Hayırlar için büyük bir şenlikte buluşuyoruz. Söyleyecek sözü, haykıracak bir Hayır’ı olan tüm LGBTİ+’lar ve cis-heteroseksüel kadınları da 9 Nisan Pazar günü saat 17.00’de Abbassağa parkında yapılacak bu şenliğe davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir