HDP Milletvekili Önder’den ESP’ye dayanışma ziyareti

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve beraberindeki heyet, ESP Genel Merkezi’ne dayanışma ziyaretinde bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara İl Eş Başkanı Birsen Kaya, PM üyesi Beycan Taşkıran, HDP yönetici ve üyelerinden oluşan heyet Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

ESP’lilere geçmiş olsun dileklerini ileten Önder, yaşanan saldırılara bu süreçte alışkın olduklarını, toplumun iktidarın baskısından rahatça fikirlerini dile getiremediğini ancak ‘Hayır’ın artık toplumda gerçek bir yer edindiğini söyledi.

HDP Ankara İl Eş Başkanı Birsen Kaya da saldırıların iki boyutlu olduğunu, ‘Hayır’ın gücünün yükseldiğine hem de 16 Nisan sonrasına dönük olduğunu ifade etti. ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu’nun gözaltına alınmasında kadın bir başkan olmasının etkisi olduğunu vurgulayan Kaya, “ESP’yi de alsalar, HDP Eş Genel Başkanlarımızı aldıkları gibi, ‘Hayır’ı tutsak edemeyecekler. Hepimizi tutuklasalar da bu toplum ‘Hayır’ı vermekten vazgeçmeyecek” diye konuştu.

ESP İl Eş Başkanı Güngör Didar Gül de saldırıların beklenen şeyler olduğunu söyledi. Gül, “Bu saldırılar devam edecek, biz de emeğimizle mücadelemizle ‘Hayır’ı örgütlemeye, saldırılara rağmen devam edeceğiz” dedi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir