HDP: Mukaddes Erdoğdu Çelik serbest bırakılmalıdır

HDP Merkez Disiplin Kurulu, partinin Merkez Disiplin Kurulu Eş Başkanı Mukaddes Erdoğdu Çelik’in gözaltına alınmasını kınadı, Çelik’in derhal serbest bırakılmasını istedi.

HDP Merkez Disiplin Kurulu, partinin Merkez Disiplin Kurulu Eş Başkanı Mukaddes Erdoğdu Çelik’in gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

4 Nisan 2017 tarihinde HDP bileşenlerine yönelik gerçekleşen operasyonda gözaltına alınan Çelik’in ciddi sağlık sorunları olduğunu belirten HDP, “Siyasi iktidar yönetici ve çalışanlarımızın her anını takip etmekte ve siyasi operasyonlar ile referandum çalışmalarımızı engellemeye devam etmektedir” dedi.

Mukaddes Erdoğdu Çelik’in siyasi mücadelesinin herkesin malumu olduğunu ifade eden HDP, “Siyasi iktidarın günlerce gözaltında tutarak ve hayatını riske atarak hakkında bir delil elde edeceği, gizli ve suç unsuru olacak hiçbir eylemi olmamıştır. Partimizin Merkez Disiplin Kurulu Eş Başkanı olan arkadaşımızın, operasyon hedefi olmasının tek nedeni, referandum sürecinin aktif bir çalışanı olmasıdır” diye belirtti.

Çelik’in halen Vatan Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğunu hatırlatan HDP, “Akdeniz anemisi hastalığı ve yüksek tansiyon rahatsızlığı olan arkadaşımızın nezarethane koşullarında sağlık sorunları artmakta ve uyku apnesi nöbetleri, yüksek tansiyon ile birlikte ciddi yaşamsal risk barındırmaktadır” diye uyardı.

HDP, “Siyasi iktidar her gün ağır insan hakları ve hukuk ihlalleri yaratmaktadır. Sağlık durumundan endişe duyduğumuz arkadaşımız Mukaddes Erdoğdu Çelik derhal serbest bırakılmalıdır” dedi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir