Rossiya 1 televizyonuna demeç veren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Suriye’ye yönelik saldırının da gösterdiği üzere, Rusya’nın değil ABD’nin öngörülemez bir ülke olduğunu belirtti.

Sputnik’in haberine göre ABD’nin öngörülemez bir ülke olduğunu belirten Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, ABD’nin Suriye saldırısının ardından Washington ile temas kurduklarını söyledi.

Zaharova, “Rusya’nın öngörülemez bir ülke olduğunu ve bu nedenle tehdit oluşturduğunu iddia ediyorlar. Ancak bugün bir kez daha gördük ki, asıl öngörülemez ülke ABD’dir. Bu çok tehlikeli bir eğilim. Zira ABD, küresel liderliğe oynayan bir ülke” dedi.

Zaharova, ABD ile kurulan temaslar hakkında da şu ifadeleri kullandı: “Saldırıdan sonra ABD tarafıyla temaslarımız oldu. ABD tarafıyla farklı düzeyli düzenli olarak görüşüyoruz. Ancak bugün duyduğunuz açıklamalara ve tepkilere odaklandık.”

‘TILLERSON’UN MOSKOVA ZİYARETİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR’

Zaharova, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un Moskova ziyaretinin gündemde olduğunu, bu konudaki hazırlıkların devam ettiğini ve Moskova’nın Suriye saldırısı ile ilgili açıklama beklediğini belirtti.

ABD’nin Büyükelçiliği ile temasların yapıldığını bildiren  Zaharova, “Ziyaret gündemde. Gelsin ve bugünkü ‘gariplikleri’ anlatsınlar. Biz de bu konu hakkında tüm düşündüklerimizi dile getireceğiz” diye konuştu.