HDK-Avrupa’dan ‘Hayır’lı davet

HDK-Avrupa Eşbaşkanı Demir Çelik, Avrupa’da yaşayan ve oy hakkı olan herkesin AKP-MHP faşizmini durdurmak için sandık başına gidip ‘Hayır’ demek gibi bir imkanı olduğunu vurgulayarak, herkesi bu imkanı kullanmaya davet etti.

 

Avrupa’da Türkiye’deki referandum için oy kullanma işlemleri yarın akşam bitiyor. HDK-Avrupa Eşbaşkanı Demir Çelik, Avrupa’da yaşayan ve oy hakkı olan herkesin AKP-MHP faşizmini durdurmak için sandık başına gidip ‘Hayır’ demek gibi bir imkanı olduğunu vurgulayarak, herkesi bu imkanı kullanmaya davet etti.

HDK-Avrupa Eşbaşkanı Demir Çelik, “AKP-MHP faşizmine karşı halklar sesini yükseltmeli” diyerek, Avrupa’da yaşayan seçmenleri sandık başına davet etti.

Tekçi Türk devletinin ömrünü, tek adam yönetiminde uzatmak amacıyla yapılan referandum için Avrupa’da yaşayan Kuzey Kürdistanlı ve Türkiyeli seçmenler sandık başına giderek tercih yapmaya devam ediyor. Avrupa’da oy kullanma işlemleri 9 Nisan Pazar günü saat 21.00’de bitiyor. Oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasına sadece 48 saat kaldığını hatırlatan Halkların Demokratik Kongresi- Avrupa (HDK-A) Eşbaşkanı Demir Çelik, Avrupa’da yaşayan ve oy hakkı olan herkesin AKP-MHP faşizmini durdurmak için sandık başına gidip ‘Hayır’ demek gibi bir imkanı olduğunu vurguladı.

Avrupa’daki seçmenlerin yoğun bir şekilde sandık başına giderek tercihini ‘Hayır’dan yana kullanmaya devam ettiğinin farkında olduklarını kaydeden Çelik, sandık başına gitme oranın yüksekliğinin referanduma verilen önemden kaynaklandığını belirtti.

REFERANDUM BÜYÜK FIRSATTIR

16 Nisan referandumunu, AKP-MHP faşizmini durdurmak ve yaratmak istediği Türkiye’nin önüne geçmek için önemli bir fırsat olarak değerlendiren Çelik, “16 Nisan referandumu bizim acımızdan çok önemli. 16 Nisan, hak ve adaletimizi inşa etmek, kendi demokratik ve özgür yaşam alanlarımızı genişletmek ve tek adam diktatörlüğüne ‘dur’ demek için büyük önem taşıyor. Halkların birlikte ve özgürce yaşayacağı bir Türkiye’yi yaratmak için tarihi bir eşiktir” dedi.

ELİNDEN GELENİN ÖTESİNDE ÇABA

Referandumu, demokrasi ve özgürlükler lehine sonuçlandırmak için herkesin elinden gelenin ötesinde bir caba içerisine girmesinin önemine işaret eden HDK-Avrupa Eşbaşkanı Çelik, şu çağrıda bulundu: “Avrupa’da oy kullanma işlemlerinin sonuna yaklaşıyoruz. Bunun için her vicdanlı seçmen sandık başına giderek oyunu kullanmalı. Halkı sandığa taşımak ve iradesini sandığa yansıtmak çok önemli. Bunun yanı sıra sandıktan da halk iradesinin layıkıyla çıkması için sandık güvenliğini sağlamak gerekir. HDK-Avrupa ve onun bileşenleri bir bütün olarak bu duyarlılıkla faşizme ve onun güçlerine alanı terk etmemelidir. Dayanışma ve ortaklaşma ruhuyla özgür geleceğimizi birlikte inşa etmek için tüm gücümüzle ‘faşizme Hayır’ diyerek yürüyüşümüze devam edelim.”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir