İş cinayeti: Gaz sızıntısından hayatını kaybeden işçi sayısı 3’e yükseldi

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesindeki Baştuğ Metalürji AŞ tesisinde meydana gelen gaz sızıntısında zehirlenen 1’i mühendis 3 kişi öldü, 12 kişi tedaviye alındı.

Sol.Org’un aktardığı habere göre; Osmaniye’de dün saat 11.30’da sıralarında Organize Sanayi Bölgesi’ndeki demir-çelik işleyen tesiste, iddiaya göre Karbon Silobaz kazanına giren 1 işçi sızan gazdan etkilendi. Bu işçiyi kurtarmak isteyen diğer 2 kişi de zehirlendi. Ambulanslarla Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan işçiler Mustafa Köprü, Murat Güçlüer ve mühendis Mustafa Özsoy  kurtarılamadı. Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı 12 işçi ise AFAD Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) kabininde sağlık ekibinin kontrollerinin ardından tedaviye alındı. Tesiste kimyasal sızıntıya karşı çalışma yapılmaya başlandı.

Yaralıların isimleri ise şöyle: Halil İbrahim Keten, Erdi Baltacı, Satılmış Eryılmaz, Kenan Öncül, Tamer Duran, Alü Küçük, İdris Ateş, Ahmet Tolga Aslan, Ümit Pehlivan, Adem Kocaman, Fatih Akyar ve Cevdet Halil İbrahim Özsoy.

VALİLİK: 3 İŞÇİ ÖLDÜ

Osmaniye Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikada karbon silosunda bakım yapan 3 işçinin karbon monoksit gazına maruz kalarak hayatını kaybettiği, 12 işçinin ise yine karbon monoksit gazına maruz kaldığından hafif şekilde yaralandığı belirtildi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir