HDP’den 12 Nisan’da Gündoğdu ‘Hayır’ mitingine çağrı

HDP İzmir İl Örgütü, tüm halkları 12 Nisan’da Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği ‘Hayır’ mitingine davet etti.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 16 Nisan’da gerçekleşecek referandum öncesi İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapacağı “Hayır” mitingine ilişkin il binasında basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, HDP MYK Üyesi Prof. Dr. Beyza Üstün ve HDP İl Eşbaşkanları Mahfuz Güleryüz ile Gülay Bilici katıldı.

Toplantıda konuşan HDP İl Eşbaşkanı Mahfuz Güleryüz, miting çalışmaları hakkında bilgi verdi. İzmir’de hayır çalışmalarına dönük baskıların seçim zamanı yaklaştıkça arttığını ifade eden Güleryüz, HDP seçim otobüsüne el konuluğunu, seçim şarkılarının yanı sıra HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın posterlerinin yasaklandığı söyledi.

Referandum çalışmalarının yasaklarla sınırlı kalmadığını ifade eden Güleryüz, kentte neredeyse her gün referandum çalışmasında aktif olarak çalışan üyelerinin gözaltına alındığını belirtti. İktidarın tüm bakılarına rağmen çalışmalarına aralıksız devam edeceklerinin altını çizen Güleryüz, İzmir’in birçok noktasına mitingin çağrı afişlerini ve on binlerce bildiriyi dağıttıklarını söyledi.

AKP’nin dün Gündoğdu Meydanında yaptığı mitinge de değinen Güleryüz, “Yasal olarak tarafsız bir Cumhurbaşkanı siyasi bir partinin seçim mitingine katılamaz ancak resmiyette AKP’nin seçim mitinginde Cumhurbaşkanı katılıp konuşma yaptı. Yasalar bizim için işlerken kendileri için işlemiyorsa demokrasinin ne aşamada olduğunun göstergesidir. Dünkü AKP mitingi bile ‘Hayır’ dememize bir gerekçedir” diye konuştu.

Alan güvenliğinden sahne güvenliğine kadar her şeyi tamamladıklarını dile getiren Güleryüz, 12 Nisan Çarşamba günü saat 17.30’da Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirecekleri mitinge katılım çağrısı yaptı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir