Ağrı’da da seçime 5 gün kala sandıklar taşındı

Seçime 5 gün kala Taşlıçay’ın Tanyolu ve Yankaya köylerindeki sandıklar merkeze taşındı. Patnos’ta ise merkeze bağlı 21 mahallenin sandığı 10 mahallenin sandığı ile birleştirildi.

Ağrı’nın Patnos ve Taşlıçay ilçesinde referanduma sayılı günler kala sandıklar taşındı. Taşlıçay’ın Tanyolu ve Yankaya köylerinde sandıklar merkeze taşınırken, Patnos’ta ise merkeze bağlı 21 mahallenin sandığı 10 mahallenin sandığı ile birleştirildi.

Taşınan sandıklara ilişkin bilgi veren HDP MYK Üyesi Metin Bingöl, “HDP’nin referandum çalışmaları sırasında halkın bize gösterdiği ilgiden korktular. Referanduma bir hafta kala korkularından oyları bir yere toplayıp hileye başvuruyorlar. Biz de hilelerini teşhir ediyoruz” dedi.

‘BU HALK NEDEN HAYIR DEDİĞİNİN FARKINDA’

Her şeye rağmen halkın sandığına ve iradesine sahip çıkacağını vurgulayan Bingöl, “Gerçekleştirdiğimiz ev ve esnaf ziyaretlerinde halkın sandıklarına sahip çıkacağını gördük. Halk geleceğinin oylandığının farkında. Bu halk neden ‘Hayır’ dediğinin farkında. Bütün sandık kurulu üyelerimiz hazır. Biz de halk da sandıklara gidip oylarımızı kullanıp ‘Hayır’ diyeceğimizi beyan edeceğiz” diye konuştu.

‘HAYIR’A DAVET EDİYORUZ’

Türkiye halklarına çağrıda bulunan Bingöl, “Kürt halkı olarak her badireden geçtik. Dili, kimliği inkar edilmiş bir halkız. Her acıyı tattık. Bize yaşatılanlara sessiz kalmayın, susmayın. Susmayın ki sıra size gelmesin. Bizim yaşadıklarımızı siz yaşamayın. Siz bu acıları yaşamayın diye mücadele veriyoruz. Sizi de ‘Hayır’a davet ediyoruz” ifadesinde bulundu.

HDP’nin yüzde 80 oy aldığı bölge için YSK’den son dakika kararı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir