Bilal bu sefer net konuştu: Tayyip Erdoğan’sız biraz sıkar

Bilal Erdoğan, başkanlık sisteminin babası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın en büyük mirası olacağını belirterek, “Bu değişiklik Tayyip Erdoğan sonrası için lazım. Ama böyle bir değişikliği Tayyip Erdoğan’dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, anayasa değişikliği referandumu için konuştu. Duvar’da yer alan habere göre; Oğul Erdoğan “Tayyip Erdoğan’dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar. Bu sistem (başkanlık) Tayyip Erdoğan’ın en önemli mirası olacak” dedi.

Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği(DERSİAD) ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve İş Dünyasının Kazanımları’ konulu program düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Köşk Toplantı Salonu’ndaki programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Namık Bek ve çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.

‘ERDOĞAN VARKEN YAPTIK YAPTIK’

Programda konuşan Bilal Erdoğan, Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı sene de yüzde 2.9 büyüdüğünü belirterek, şunları söyledi: “Darbe girişimi olmasaydı demek ki en az 4 büyüyecektik. Bu neyi gösteriyor? Bizim bu çalkantılı dünya konjonktüründe Türkiye’nin koalisyonla bilmem neyle kaybedecek zamanı yok. Bu sistem bir daha koalisyon olmasın diye bir formül. 15 Temmuz yönetim sistemini düzenleyen, toparlayan anayasal bir değişikliği kaçınılmaz ve gerekli hale getirdi. Bu değişikliği yapmak zorundayız. Ve bir de şu gerçeği kabul etmek lazım, babam diye söylemiyorum, bu değişikliği Recep Tayyip Erdoğan varken yaptık yaptık. Bu değişiklik Tayyip Erdoğan sonrası için lazım. Ama böyle bir değişikliği Tayyip Erdoğan’dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar.”

‘DÜŞMANIN OKLARI HAYIR CEPHESİNDEN GELİYOR’

AHaber’e göre Bilal Erdoğan konuşmasında ayrıca, “Bu millet Çanakkale’de nasıl bu yurdun düşmanlarını bu kardeş milletin düşmanlarını yendiyse 15 Temmuz’da da onları mağlubiyete uğrattı. Şimdi düşmanın okları nereye gidiyor? Tayyip Erdoğan’a, Tayyip Erdoğan ne yapıyor maşallah Ulubatlı Hasan gibi. Şimdi düşmanın okları ‘Hayır’ cephesinden hayır kampından geliyor” dedi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir