Mızrak çuvala sığmayacaktı galiba! Diyarbakır’da patlama panzer tamirindenmiş

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nün merkez Bağlar İlçesi’ndeki Emniyet Ek Binası’ndaki patlamanın atölyedeki panzer tamiri sırasında meydana geldiği belirtildi. Patlamanın şiddetiyle Emniyet Müdürlüğü binasının yanı sıra bölgedeki çok sayıda binada da hasar meydana geldi.

Diyarbakır’daki patlama sonrası, olay yerinde patlamanın dışarıdan bir müdahalenin gözükmemesi “bomba içerde mi idi”, “ellerinde mi patladı” sorularının yaygınlık kazanması sonrası, yapılan açıklama akla “mızrak çuvala sığmadı” sözünü getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da meydana gelen patlamaya ilişkin bir açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Soylu, “Dışarıdan müdahale yok. Tamir sırasında araçtan kaynaklanan patlama oldu. 1 kişi enkaz altında. 1 ağır yaralı var,  hafif yaralılar da var” dedi.

Diyarbakır Bağlar’da polis okulunda patlama

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde saat 10.45 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama İl Emniyet Müdürlüğü’nün Bağlar’daki ek binasının içerisindeki atölyede, panzer tamiri sırasında meydana geldi.

Patlamanın nedeniyle ilgili iki şüphenin öne çıktığı belirtildi. Bir güvenlik kaynağı emniyetin içinde oksijen tüpleri ya da yakıt tanklarının da patlamış olabileceğini söyledi.
2 thoughts on “Mızrak çuvala sığmayacaktı galiba! Diyarbakır’da patlama panzer tamirindenmiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir