Savcılığın itirazıyla ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu hakkında tutuklama kararı

ESP Genel Başkanı Otlu ile 10 kişinin serbest bırakılmasına itiraz edildi. Mahkeme itirazı kabul etti ve yakalama kararı çıkardı

Dersim’de Pazartesi günü adliyeye çıkarılarak serbest bırakılan ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu ile 10 kişi hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

“Hayır” cephesine yönelik gözaltı operasyonları kapsamında 4 Nisan sabahı Dersim merkezli bir soruşturma başlatılmış, 11 ilde onlarca kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan bugüne kadar 47 kişi adliyeye sevk edilirken, 32 kişi tutuklandı.

Aralarında ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu’nun da bulunduğu 12 kişi ise Pazartesi günü adliyeye çıkarılmış, 1 kişi savcılıktan, 10 kişi de mahkemeden adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Ferit Yıldız ise tutuklanmıştı.

Soruşturmayı yürüten savcı, serbest bırakılmaları kararına itiraz etti. İtirazı kabul eden mahkeme, ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, Diyarbakır’da gözaltına alınarak getirilen Hamit Demirel, Ovacık’ta gözaltına alınan Işıkvuran Köyü muhtarı Kazım Sedef ile Dursun Gülmez, Coşkun Köse, Nurettin Gergin, Murat Erdoğan, Serkan Bozoğlu, Barış Özkan ve Erkan Kıl hakkında yakalama kararı çıkardı.

Bu arada, bugün de 17 kişi adliyeye sevk edilerek, ifade işlemlerine başlandı. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir