İstanbul güne ‘Hayırlı Metrobüs’le başladı

DİSK, TMMOB, KESK ve İstanbul Tabip Odası, “Hayırlı Metrobüs” sloganıyla bu sabah tüm Metrobüs duraklarında ‘Hayır’ bildirisi ve şekeri dağıttı.

İstanbul’da bugün bütün metrobüs duraklarında “Hayır” çağrısı yükseldi.

DİSK, TMMOB, KESK ve İstanbul Tabip Odası, “Hayırlı Metrobüs” sloganıyla tüm Metrobüs duraklarında bildiri ve “Hayır şekeri” dağıttı. Metrobüsün en yoğun olduğu sabah saatlerinde duraklarda toplanan “Hayır” aktivistleri, halka 16 Nisan’da “Hayır” oyu verme çağrısı yaptı.

DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı, İstanbul Bölge Temsilcisi Adil Çiftçi, DİSK üyesi sendikaların genel başkanları, merkez ve şube yöneticileri ile çok sayıda DİSK’li, Zincirlikuyu durağındaki bildiri dağıtımına katıldı. DİSK’in “Memleketin ve İşçilerin Geleceği için Hayır”, “Başkanlık mı, Kıdem Tazminatı mı?” ve “Başkanlık mı, Kadro mu?” başlıklı bildirileri büyük ilgi uyandırdı.

#HAYIRLIMETROBÜS TT LİSTESİNE GİRDİ

Sarı, kırmızı, yeşil, turuncu, mavi, mor renkleriyle “Hayır” yazılı şekerler metrobüsle işe giden insanlara ikram edildi. İnsanların “Hayır şekeri ise alalım” dediği şekerler hızla tükenirken, yaklaşık iki saat boyunca İstanbul’un tüm metrobüs duraklarında bildiri ve şeker dağıtımı yapıldı.

Dağıtım sırasında ise sosyal medyada “#HayırlıMetrobüs” etiketi TT listesinde ikinci sıraya kadar yükseldi. Şeker ve bildirileri alırken bir kadının “Her şeyi boş verin şekerler çok güzel ama lütfen oyların sayılacağı saat 19.00 ve 21.00 arasında trafolara kedi kaçmasına müsaade etmeyin” demesi dikkat çekti.

‘HAYIR’ ŞEKER GİBİ TAT BIRAKACAK

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da bildiri dağıtanlar arasındaydı. Bildiri dağıtımının önemine değinen Çerkezoğlu, “Hayır Şekeri”ni ise “Hayır”a doğru giderken ağızlarda şeker gibi tadın olması dileklerinde bulundu.

Çerkezoğlu, “Sokakta kazandığımız ‘Hayır’ı sandıkta kazanmak için işçilerin emekçilerin ‘Hayır’ oyu vermesi ve oy kullandıktan sonra da sandıklara sahip çıkması gerekiyor” diyerek sandıklara sahip çıkma çağrısında bulundu.

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Cevahir Akçelik de, bildiri dağıtımlarını tüm İstanbul’da eşzamanlı olarak ve tüm emek demokrasi güçlerinin destek verdiğine dikkat çekerek, sokakta her geçen gün “Hayır”ın sesinin yükseltildiğini belirtti.

Bildirimi dağıtımına emek ve meslek örgütlerinin yanı sıra ESP, SKM, Haziran Hareketi, Halkevleri, HDP’nin de aralarında olduğu siyasi parti ve örgütler de katıldı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir