Başbakan Yıldırım’ın Konya programı iptal oldu.. ‘İstifa’ çıkışı mı?

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte katılacağı Konya programı iptal oldu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile katılacağı Konya’daki programı iptal oldu. Başbakanlığın resmi internet sitesinde ise Başbakan Yıldırım’ın, Ankara’daki programları yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bugün saat 14.00’te Konya’da Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte mitinge katılıp halka sesleneceği açıklanmıştı. Ancak Başbakan Binali Yıldırım’ın programı iptal oldu. AKP’li yetkililer, Başbakan’ın Konya programının iptal olduğu yönünde bilgi aldıklarını belirtirken, Başbakanlığın resmi internet sitesinde de Başbakan Yıldırım’ın bugün Ankara’da Altındağ, Keçiören, Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de halka hitap edeceği yer aldı.

‘İstifa’ çıkışı mı?

Başbakan Binali Yıldırım, eyalet sistemi tartışmalarına ilişkin, “Anayasa değişikliği paketinde ‘eyalet sistemi’ne geçileceği gibi bir şey bulun, Başbakanlıktan istifa edeceğim” açıklamasında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamaları sonrası başlayan eyalet sistemi tartışmalarına Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

Yıldırım, “Anayasa değişikliği paketinde ‘eyalet sistemi’ne geçileceği gibi bir şey bulun, Başbakanlıktan istifa edeceğim. Esas olan anayasada yazılan ve bizim söylediklerimizdir. Bunun dışında söylenenlerin kıymeti yok” dedi.
One thought on “Başbakan Yıldırım’ın Konya programı iptal oldu.. ‘İstifa’ çıkışı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir