”Hayır’ çalışması yapanlara yönelik saldırılar son bulmalı’

Diyarbakır’da ESP ve SGDF üyeleri partilerine yönelik gerçekleşen “Hayır” operasyonlarını protesto etti. ESP Genel Başkanı Otlu hakkında çıkarılan tutuklama kararını yok saydıklarını söyleyen sosyalistler, “Hayır”ın sesini yükselteceklerini ifade etti.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyeleri “Hayır” operasyonlarını protesto etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Yenişehir İlçe Eş Başkanları Belgin Diken ve Diyadin Noya’nın da katıldığı açıklamada basın metnini okuyan SGDF üyesi Şilan Akıncı, partilerine yönelik saldırılara tepki gösterdi. Her dönem polis baskınları, gözaltılar ve tutuklamalarla yüzyüze geldiklerinin altını çizen Akıncı, ESP PM üyesi Mustafa Naci Toper, İl Başkanı Ramazan Karakaya, Antep İl Başkanı Ayşe Esmer ve ESP üyesi Zindan Dorudemir’in bir haftalık gözaltı işkencesinin ardından tutuklandığını kaydetti.

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu hakkında da yeniden yakalama kararı çıkarılmasına da tepki gösteren Akıncı, “Saray faşizminin sömürgeci, saldırgan politikalarına ve çökertme stratejilerine inat sokaklara çıkan, halkımızın kurduğu her direniş barikatında yer almaya çalışan, ölümsüzleşen devrimcilerin cenazelerine katılmayı onur bilen, 16 Nisan referandumunda ‘Na ronahiya gelan’ şiarıyla diktatöre karşı mücadeleyi büyüten partimizin sistematik olarak hedef alınmasına şaşırmıyoruz. Sırtımızı dün olduğu gibi bugünde direniş bayrağını yükselten halkımıza dayıyoruz” dedi.

Referandum öncesi yoğunlaşan devlet terörüne asla boyun eğmeyeceklerini vurgulayan Akıncı, “Hayır”ın sesini yükselteceklerini kaydetti. Akıncı, “Genel Başkanımız Çiçek Otlu hakkında verilen tutuklama kararı kaldırılmalıdır. Tutuklanan yoldaşlarımız serbest bırakılmalıdır. Hayır çalışması yapanlara yönelik saldırılara son verilmelidir” diye belirtti. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir