Yüksekdağ’dan referandum mesajı: ‘Hayır’ için sandık başına!

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Her ‘Hayır’ oyu bugünden geleceğe sözümüz, tarihe basılmış mührümüz olsun” diyerek, herkesi “Hayır” için sandık başına çağırdı.

Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın, pazar günü yapılacak referanduma ilişkin mesaj gönderdi. Yüksekdağ’ın mesajı şöyle:

“Türkiye halkları referandum eşiğine geldi. Bu eşiği geçince aydınlığa mı karanlığa mı çıkılacağını oy verenler belirleyecek.

Tarihte eşi benzeri az görülen bir baskı ve eşitsizlik ortamında sandığa gidiliyor. ‘HAYIR’ demenin yasak, ‘HAYIR’ diyenlerin tutsak olduğu koşullarda, faşizme inat kazanmaya inanarak en güçlü ‘HAYIR’ deme zamanı geldi.

Şimdi nerede olursak olalım, aynı cesarette, aynı umutta, aynı ufukta buluşacağız. ‘İçerde, dışarda, derste, sırada’ aynı sesle haykıracağız. Farkımız ne olursa olsun, çoğul türkümüzü aynı sözle söyleyecek, herkesle birlikte hepimiz kazanalım diye ‘HAYIR’ diyeceğiz.

‘HAYIR’ için sandık başına, görev başına! Halklarımız kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla; emek ve doğa, barış, özgürlük ve adalet savunucularıyla, rengarenk bir kararlılıkla ‘HAYIR’ demeye çağırıyorum.

Gelin bir kez daha zorla güzellik olmayacağını haykıralım. Güzelliği ve geleceği oylarımızla, irademizle kazanalım.

Her ‘HAYIR’ oyu bugünden geleceğe sözümüz, tarihe basılmış mührümüz olsun.

Bütün Türkiye halklarını mutlaka sandığa gitmeye, hepimizin kazanacağı yolu açmaya çağırıyorum. Daima umutla, dirençle, birlikte…”

 
One thought on “Yüksekdağ’dan referandum mesajı: ‘Hayır’ için sandık başına!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir