Kerestecioğlu: Azimle ve şevkle mücadelemize devam edeceğiz

HDP İstanbul Milletvekilleri oylarını kullandı. HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, “Nasıl çalıştıysak o azmimizi ve şevkimizi kaybetmeden ve kimseyi ötekileştirmeden mücadelemize devam etmemiz lazım” diye konuştu.

HDP İstanbul Milletvekilleri oylarını kullandı.

HDP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, oyunu İstanbul Kadıköy Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kullandı. Bir seçimde ilk defa bu kadar heyecan duyduğunu dile getiren Kerestecioğlu, 17 Nisan’ın tüm Türkiye halklarına huzur ve barış getirmesini diledi.

Referandum sonrası mücadelelerinin devam edeceğini kaydeden Kerestecioğlu, “Bugün ‘Evet’ ya da ‘Hayır’la her şey birden değişmiş olmayacak. Kimsenin herhangi bir olumsuzlukta da umutsuzluğa kapılmaması lazım. Ama ‘Hayır’ çıkacağına ben yürekten inanıyorum. ‘Hayır’ çıktığı zaman da ertesi gün, o güne kadar nasıl çalıştıysak o azmimizi ve şevkimizi kaybetmeden ve kimseyi ötekileştirmeden mücadelemize devam etmemiz lazım. Tüm yurttaşlarımıza ‘Hayır’lı olsun” diye konuştu.

BULDAN: HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİ 

HDP TBMM Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan da, oyunu Yeşilköy 50. Yıl Lisesi’de kullandı. Bulda, daha sonra HDP müşahitleri ile tokalaşıp sohbet etti.

Oy kullanmaya gelen yurttaşlar da, Buldan’ı “Oyunuz, oylarımız ‘Hayır’lı olsun” diyerek selamladı. Oyunu kullanırken “Hayırlı olsun” dileklerinde bulunan Buldan, daha sonra okul önünde kısa bir açıklama yaptı. Buldan, “Oyumuzu kullandık ‘Hayır’lara vesile olmasını diliyoruz. Çok çalıştık ve çok emek verdik ve ‘Hayır’ın çıkması hepimiz açısından önemli. Sonuç ne olursa olsun elbette ki ‘Hayır’ın çıkması hepimiz için çok önemli ama Kürt sorunun çözümü açısından demokratik bir şekilde faydası olmasını diliyorum” dedi.

Ayrıca HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Gültepe Tınaztepe İlkokulu’nda, HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş da, Sancaktepe Sultanlar Ortaokulu’nda oyunu kullandı. (ETHA)

 

 

 

 

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir