Haziran: Bu ‘Evet’ Meşru Değildir!

Haziran Hareketi referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından gerçekleştirdiği açıklamada, “Bu eşitsiz mücadelenin tek bir kazananı vardır, o da inatla Hayır’ı büyütenlerdir.” dedi

Birleşik Haziran Hareketi referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından bir açıklama gerçekleştirdi. OHAL şartları altından HAYIR’ın sesinin kısılarak, ‘evet’in ise devletin tüm kaynaklarını kullanarak bir referandum süreci yaşandığını ifade eden Haziran, “Bu oylama sonrasında hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. Dünden farklı olarak bu iktidarın karşısında tüm renkleriyle bir Türkiye halkları vardır. ” dedi.

HAZİRAN’ın açıklamasının tam metni şu şekilde:

HAYIR! BU ‘EVET’ MEŞRU DEĞİLDİR.

OHAL koşullarında, Hayır diyenlerin sesinin kısıldığı, Evet’e tüm devlet olanaklarının ardına kadar açıldığı bir Referandum süreci yaşadık.

İlk söylenecek şey, TEŞEKKÜR’dür.

Bu üç ay boyunca her türlü zorluğa, imkansızlığa rağmen umutla, coşkuyla, hiç eksilmeyen bir neşeyle Hayır’ı çoğaltan herkese teşekkür ederiz.

Hayır’da temsil edilen tüm özgürlükçü, eşitlikçi değerlerin bu topraklarda köklü bir karşılığı olduğu görülmüştür. Ülkenin yarısı “tek adam rejmi’ne Hayır” demiştir. Bu net, kesin sonucun geleceğe kalan sonuçları olacaktır.

Bizi bir başka mümküne taşıyacak şey bu süreçte açığa çıkan enerjidir, birikimdir.

Çok kısa bir süre içinde gerici iktidar blokunun Evet’e rağmen yönetemeyeceği görülecektir.

Bu oylama sonrasında hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. Dünden farklı olarak bu iktidarın karşısında tüm renkleriyle bir Türkiye halkları vardır.

Ne AKP ne de Başkanlık meşrudur.

Meşru olan Hayır’dır. Meşru olan Hayır’a içeriğini veren değerlerdir.

Bu eşitsiz mücadelenin tek bir kazananı vardır, o da inatla Hayır’ı büyütenlerdir.

Selam olsun umudu büyütenlere, selam olsun AKP/Saray iktidarına son verecek olanlara.

Birleşik HAZİRAN Hareketi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir