Referandum sonucunun yüzde 51 olarak çıktığı İstanbul’un Beyoğlu, Kadıköy, Erenköy, Şişli ve Beşiktaş ilçelerinde, sonuçlar tencere ve tava çalınarak protesto edildi. Pencere ve sokaklara çıkan yurttaşlar, sonucu gürültü çıkararak protesto ederken, bazı yurttaşlar da tepkilerini “Faşizme karşı omuz omuza”, “Hırsız var”, “Her yer hayır, her yer direniş” sloganlarını atarak tepkilerini dile getirdi.

Beşiktaş’ta halk, “Hayır kazandı” pankartı açarak, yürüyüşe başladı.

Kurtuluş Eşref Efendi Sokakta halk, hukuksuzluğa, hırsızlığa karşı ses çıkarıyor,  diyor!

Cihangir‘den de YSK’nin kararına tepki olarak tencere tava sesleri yükseliyor

Okmeydanı‘nda da halk şaibeli sonuçlara öfkeli

Gazi halkı tencere tavalarla seçim sonuçlarını protesto ediyor

Sarıyer Büyükdere’de buluşan halk yürüyüşe geçti

Kadıköy’de sonuçlar meşru değildir saraya teslim olmayacağız diyen Devrimci Parti üyeleri, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” diyenler bu hukuksuz referandumu sokakta reddediyor diyerek sokağa, eyleme çağırdı.

Kadıköy Yeldeğirmeni’nde de çok yoğun bir şekilde ses çıkarma eylemi yapılıyor. Kırtasiye Sokak’ta da sloganlarla yürüyüş yapılıyor. Burada toplanan çok sayıda kişi Bahariye Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Katılım sürekli artıyor.

Kozyatağı‘ndan da “Hayır” sesleri yükseliyor

Ataşehir ilçesine bağlı 1 Mayıs Mahallesi‘nde Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyeleri gayrimeşru ve hileli referandum sonuçlarına karşı halkı sokağa çağırdı. Sokağa çıkan ESP üyeleri, yaptığı ajitasyon konuşmalarıyla halka ‘Hayır’ oyuna sahip çıkma çağrısı yaptı.

Acıbadem sokaklarında halk hala hayır diyor

Sarıgazi Demokrasi Caddesi’nde halk şaibeli seçim sonuçlarını protesto etmek için yürüyüş gerçekleştirdi, eylemin ardından 3 kişi gözaltına alındı.

Maltepe‘de halk “Bu seçim sonuçlarının bizim için geçerliliği yoktur” diyor

Ankara Yüksek Seçim Kurulu önünde toplanan bir grup da gerçek seçim sonuçlarının açıklanmasını istiyor.

Mamak ilçesine bağlı Tuzluçayır Mahallesi’nde  sokağa çıkan halk, “Gün gelecek devran dönecek katiller halka hesap verecek”, “Hırsız, katil Erdoğan”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Hile değil hayır kazanacak” sloganlarıyla mahalle içerisinde yürüyüş yapıyor.