İzmir’de “Hayır daha bitmedi” diyenlere gözaltı

Bornova’da “Hayır daha bitmedi” diyen kitle Küçükpark’ta bir araya geldi. “Hayır’ın sesini susturamazsınız” sloganı atan kitleye bir kaç kez saldırı düzenlendi. Gözaltına alınanların araçlar içinde darp edildikleri öğrenildi.

İzmir Bornova’da gayrimeşru referandum sonuçlarına “Hayır daha bitmedi” diyen kitle Küçükpark’ta toplandı. Polis kitleyi abluka altına aldı. Ablukaya tepki gösteren kitle ile polis arasında arbede yaşandı. 10 yakın kişi gözaltına alındı. Kitle Küçükpark Meydan’da bekleyişini, “Hayır’ın sesini susturamazsınız” sloganı ve Çav Bella şarkısıyla tepkilerine devam etti.

Duvara Karşı Tiyatro ekibinden Vedat Kuşku isimli oyuncu gösteri sundu. Polis, slogan atılması durumunda müdahale edeceği tehdidinde bulundu. Kitleden “Parkta da mı durmayacağız” tepkisi gösterildi.

Alkışlarla halay çekmeye başlayan kitleye polis bir kez daha saldırdı. Tiyatrocu Vedat Kuşku’nun da aralarında olduğu çok sayıda kişi GBT kontrolü gerekçesiyle, polis araçlarına götürüldü. Araç içinde darp edilenlerin olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınanların isimleri: Uğurcan Akyol, Seher Akkuş, Barış Halidi, Emine Akbaba, Kazım Kızıl, Ali Erdem, Ecem Selin, Ezgi Toker, Burak Canlanan, Cansu Aksoylu.

DÜN GÖZALTINA ALINAN 5 KİŞİ SAVCILIKTA

Dün akşam Bornova YSK önünde toplanan halk eylemi sonlandırdığı sırada, polis ve faşistlerce saldırı düzenlenmiş, 5 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyet işlemleri tamamlanan 5 kişi “cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla savcılığa sevkedildi. (ETHA)
One thought on “İzmir’de “Hayır daha bitmedi” diyenlere gözaltı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir