HDK Kadın Meclisi: Meydanları terk etmedik, terk etmeyeceğiz

Şaibeli referanduma ilişkin açıklama yapan HDK Kadın Meclisleri, “Biz kadınlar hiç bir süreçte meydanları terk etmedik, terk etmeyeceğiz” dedi.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Kadın Meclisleri, şaibeli referandum sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

HDK Kadın Meclisleri, “Erkek-devlet eliyle gerçekleştirilen referandumda hükümet kadınların ve halkın ‘Hayır’ direnişi karşısında istediği sonucu alamamıştır. İktidar ve devlet ,YSK eliyle tüm halkların gözleri önünde hile yapmıştır. OHAL koşulları altında gerçekleştirilen ve meşru olmayan bu referandum sonucu halklarımıza dayatılmaktadır” dedi.

“Bilinmelidir ki bu anayasa kadınlar nezdinde yok hükmündedir” diye belirtilen açıklamada, “Biz HDK’li kadınlar olarak toplum mühendisliğine kalkışan bu zihniyeti reddediyoruz. Değiştirilmesi gerekenin halklar, inançlar, cinsel ve kültürel kimlikler olmadığını, farklılıkları yok sayan bu tekçi zihniyet olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz” diye belirtildi.

Kadınlar bu süreçte de kazanımları ve toplumun geleceği için sokaklarda, meydanlarda, evde, iş yerinde, siyasette ortak mücadeleyi yükselttiğini vurgulayan HDK Kadın Meclisleri, “Erkek zihniyete karşı kadın isyanını her yere taşımışlardır. Biz kadınlar hiç bir süreçte meydanları terk etmedik, terk etmeyeceğiz” diye vurguladı. (ETHA)

   
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir