‘Hayır bitmedi’ eylemleri Avrupa’ya da sıçradı

5.gününde “Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor” eylemleri Avrupa’ya da sıçradı. Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen “Hayır’ımıza Sahip Çıkıyoruz” eylemi, yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Almanya’nın Köln kentinde, Saray-AKP diktatörlüğünün hileli referandum sonucuna karşı gelişen “Hayır’ımıza Sahip Çıkıyoruz” eylemi, yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Hileli referandum sonucuna karşı oluşan öfke ve ülkede günlerdir süregelen “Hayır Daha Bitmedi Yeni Başlıyor” eylemlerinin yarattığı coşku, eyleme damgasını vurdu.

Yapılan konuşmalarda kazananın ‘hayır’ olduğu, Saray-AKP diktatörlüğünün yandaş-işbirlikçi YSK darbesiyle hileli referandum sonucunun tanınmayacağı dile getirildi, “Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor”, “Hayır’ına sahip çık”, “Hırsız, Katil AKP, İşbirlikçi YSK” ve “Referandum iptal edilsin” sloganları atıldı.

“Bu daha başlangıç” denilerek eylemlerin devam edeceği, ülkede başlayan ‘Referandum iptal Edilsin’ talebinin sahiplenildiği ve takipçisi olunacağına vurgu yapılarak eylem bitirildi.

dayanisma.net
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir