24 Nisan’da yükselecek çağrı: Yüzleşin

24 Nisan 1915’teki Ermeni Soykırımı’nın yıl dönümünde, hayatını kaybedenler çeşitli etkinliklerle anılacak., ‘yüzleşin’ çağrısı yapılacak.

Ermeni Soykırımı’nda hayatını kaybedenler, soykırımın yıl dönümünde İstanbul’da gün boyu çeşitli etkinliklerle anılacak. İlk adres Sultanahmet.

102 yıl önce sürgün edilen Ermeni aydınlarının tutulduğu ve bugün Türk İslam Eserleri Müzesi olarak faaliyet gösteren cezaevi önünde saat 12.00’de bir araya gelecek olan İnsan Hakları Derneği, İstanbul Şubesi Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon, buranın cezaevi olduğunu bir kez daha hatırlatacak. Avrupa Irkçılık Karşıtları Taban Hareketi (EGAM), aralarında Avrupa Parlamentosu üyelerinin de bulunduğu, Avrupa ırkçılık karşıtı kuruluşların temsilcilerinden oluşan bir heyet de buradaki anmaya katılacak.

Tekir: Soykırım inkarla devam ediyor

Daha sonra 24 Nisan 2011’de, Ermeni Soykırımı’nın yıl dönümü 24 Nisan’da zorunlu askerliği sırasında vurularak öldürülen er Sevag Şahin Balıkçı için saat 15.00’te Şişli’deki mezarı başında bir anma yapılacak.

24 Nisan’ı Anma Platformu’nun Taksim Tünel Meydanı’nda saat 19.15’te düzenleyeceği anma etkinliğinde ise hem devlete hem de topluma “102 yıl oldu, yüzleşin” çağrısı yapılacak. (Evrensel)

Tekir: Soykırım inkarla devam ediyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir