Hamzaoğlu: 1 Mayıs ‘Hayır’cıların bayramı haline gelmeli

Genel meclis toplantısında konuşan HDK Eş Sözcüsü Onur Hamzaoğlu, 1 Mayıs’ın “Hayır”cıların bayramı haline gelmesi gerektiğini söyledi.

Referandumda yaşanan hak ihlallerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan HDK Eş Sözcüsü Onur Hamzaoğlu da, “Metin, çoğulcu bir şekilde hazırlanmadı. Metin, Erdoğan ve Bahçeli’nin metnidir. Bundan kaynaklı meşru değildir. OHAL ortamında ‘Hayır’ çalışmalarına yönelik engellemeler yapıldı. Vali, kaymakam ve diğer kurumlar ‘Evet’ için çalıştı ve ‘Hayır’ çalışmalarını engelledi. YSK’nin tarafsız olmayışı seçimin en başında başladı. Bundan kaynaklı da bu referandum meşru değildir” diye ifade etti.

Koçyiğit: Sokağın sesine ve ‘Hayır’ mücadelesine kulak verelim

‘HAYIR BLOĞUNU BÖLMEMEK GEREKİR’

Referandum çalışmalarında partilerin çalışmalarını da değerlendiren Hamzaoğlu, “MHP ilk kez bölündü. CHP sönük bir kampanya gerçekleştirdi. AKP ve MHP kampanyalarla toplumu ikiye böldü. HDP ve HDK ise var olan imkanlar dahilinde güçlü bir çalışma sergiledi” dedi. Referandum sonuçlarının Türkiye’deki siyasi atmosferi değiştirdiğini kaydeden Hamzaoğlu, “Hayır’ın meşruiyeti öyle bir hale geldi ki ‘Evet’in üstüne çıktı. Bu bloğu bölmemek gerekir. Seçmenin yüzde 49 ‘Hayır’ verdiği paket yasallaşacaksa eğer Türkiye’de korku imparatorluğu kurulacaktır” diye belirti.

‘1 MAYIS HAYIRCILARIN BAYRAMI HALİNE GELMELİ’

1 Mayıs İşçi Bayramı’na da vurgu yapan Hamzaoğlu, “1 Mayıs 2017 ‘Hayır’cıların bayramı haline gelmelidir. Bu bayramı dostlarımızla birlikte kutlamalıyız ve düşmanlarımıza bunu göstermeliyiz” dedi.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantı, örgütsel durum değerlendirmesi, faaliyet raporlarının okunması, referandum sonrası açığa çıkan “Hayır” mücadelesi, 1 Mayıs, HDK çalıştayı ve planlamanın ele alınmasıyla son bulacak. (DİHABER)
One thought on “Hamzaoğlu: 1 Mayıs ‘Hayır’cıların bayramı haline gelmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir