Referandum İptal Edilsin!

 

 

 

Referandum İptal Edilsin!

Anayasa değişikliğinin gündeme getirilişi de gayri meşru idi, sonucu da gayri meşru oldu.

Tek adam diktatörlüğünü dayatan anayasa değişikliği gündeme geldiğinden bu yana meşruiyetten yoksun gayri meşru bir girişimdi.

Hırsız-Katil Erdoğan ve AKP çetesi, kendilerini kurtarmak.. egemenler ve bilcümle faşistler de iflas etmiş rejimlerini kurtarmak için denize düşen yılana sarılır misali Erdoğan’a sarıldılar, onunla kolkola girdiler “başkanlık sistemi” adı altında tek adam rejimini halklarımıza dayattılar.

Çaresizler; çareyi tek adam diktatörlüğünde görüyorlar.

Bu nedenle de HAYIR’a tahammülleri yoktu. OHAL koşullarında, adil olmayan, eşitsiz, baskı ve terörle referandumu gerçekleştirdiler.

HAYIR diyecekleri gözaltına aldılar, tutukladılar. Örneğin ülkenin 3.büyük partisi HDP’nin eşbaşkanlarını, milletvekillerini, belediye başkanlarını, partinin yönetici ve üyelerini tutuklayarak parti çalışmasını imkansız hale getirmeye çalıştılar.

Hayır çalışması yürüten tüm kesimler üzerinde azgın bir terör, gözaltı, tutuklama furyası estirdiler.

Hayır diyecek tüm medya kuruluşlarını kapattılar, gazetecileri tutuklayarak tüm toplumu korkuya, sessizliğe boğmak istediler.

Hayır diyeceklerin oy kullanmaması için sandık güvenliği adı altında sandıkları kaçırdılar, HAYIR diyen partilerin bildirdiği sandık görevlilerini komik gerekçelerle reddettiler, yerlerine devletin yani AKP’nin insanlarını yerleştirdiler.

NE YAPTILAR? Sadece evet cephesine çalışma olanağı verdiler. Hem de Devletin tüm olanaklarını, kaynaklarını kullanarak. Cumhurbaşkanından, valisine, kaymakamına kadar hepsi devletin tüm olanaklarını tepe tepe kullanarak, bir AKP parti görevlisi gibi çalıştılar. Medya tek ses olarak Evet için çalıştı. Polisleri bile, ‘hayır’ çalışması yürütenleri engelleyerek sadece ‘evet’ çalışması yürütebilirsiniz diyebildi.

Seçim günü, sandıklarda AKP’nin paramiliter güçleri terör estirdi.. hayırcılara oy kullandırtmamaya çalıştı.. silahla sandıkları basarak evet oyu kullandılar.. haber kanallarında ve sosyal medya da sayısız görüntü, işin çivisinin çıktığını gösteren sayısız örneklerle dolu..

Ama tüm bunlar Erdoğan ve AKP çetesini kurtaramadı. YSK’ya sığındılar. ‘Hayır’cılar sandıkta kazandı, YSK çaldı.

3 büyük ili alan seçimi götürür derler, ama aklımızla, matematikle dalga geçer gibi, 17 büyük şehir’de Hayır önde iken, hayır kaybetti dediler. YSK darbesiyle, daha oyların sayılması devam ederken Evet’in kazandığını ilan ettiler.

Mızrak çuvala sığmadı. Uluslar arası Resmi gözlemciler bile yaklaşık 4 milyonluk oy hırsızlığı olduğunu açıkladılar. 2,5 milyon mühürsüz oy kanuna aykırı şekilde sayıma eklendi. 1,5 milyon oyunda çalındığı, yakıldığı, iptal edildiği söylenmekte.  Mühürsüz diye yurtdışı oylarını geçersiz sayan YSK, ülkedeki 2,5 milyon oyu bir çırpıda geçerli sayarak kaybedeni kazanan ilan etti.

Ve işbirlikçi-yandaş YSK, ‘Hayır’ diyen siyasi partilerin referandumun iptali başvurularını reddetti. Sandıkta hayır diye ifade edilen irade yok sayıldı, darbesiyle efendisi Erdoğan ve AKP çetesi kurtarıldı.

İrademiz gaspedildi! KABUL EDECEK MİYİZ?

HAYIR!

Bu anayasa değişikliği ve referandum baştan itibaren, gayri-meşru idi; Hayır dedik. Sonuçları da hileli ve gayri-meşru.. Hayır demeye devam edeceğiz.

Evet’in meşru olmadığını milyonlar söylüyor. Referandum’da hayır diyen partiler ve sokaktaki onbinler,” Tek yol referandumun iptalidir” diyor. Hayır’cılar olarak bu talep ve mücadele sahiplenilmeli, büyütülmeli ve yaygınlaştırılmalıdır.

“Hayır! Daha Bitmedi Yeni Başlıyor” eylemleri 8.gününde..

Sokaklar Hayır oylarının arkasında durduğunu, iradesine sahip çıktığını, gaspedilmesine izin vermeyeceğini ortaya koyuyor. ‘Referandum iptal Edilsin’ talebi, başta “Hayır” çıkan şehirler olmak üzere tüm ülkeye yayılarak 1 Mayıs’a taşınması, Gezi korkusu yaşayan saraya referandum sonrası ikinci bir şamar olacaktır.

“Biz Kazandık” hileyi kabul etmiyoruz, tanımayacağız “DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ”

dayanisma.net
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir