Referandum sonuçlarına itiraz ederek 6 gün önce İstanbul’dan yürüyüş başlatan 25 yıllık hekim Hülya Şen, sabah saatlerinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) önünde karşılanmıştı. Burada kısa bir açıklama yapan Hülya, ardından Anayasa Mahkemesi (AYM) önüne geçerek eylemini burada sonlandırdı.

Hülya Şen Ankara’ya ulaştı: Hayır daha mücadele bitmedi

AYM önünde Şen’i Eskişehir’den ve İstanbul’dan gelen kadınlarla birlikte Demokrasi İçin Birlik (DİB), sivil toplum örgütleri ve Hayır Meclisleri karşıladı. “Hayır” yazılı pankartlarla AYM önüne gelen destekçiler, davul ve zurna eşliğinde direnişe ortak oldu.

‘BİRLİKTE BAŞLADIĞIMIZ MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’

AYM önünde konuşan Şen, İstanbul’dan başladığı yürüyüşe, destek veren Üsküdar Hayır Platformu’na teşekkür ederek, “Üsküdar Hayır Platformu ile birlikte yüzde 53 ‘Hayır’ çıkardık. Birlikte başladığımız mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

‘BUNDAN SONRA KARAR TOPLUMUN’

Bundan sonraki süreçte toplumun karar vereceğine vurgu yapan Şen, “Halk ‘şaibe’ ile sonuçlanan referanduma son derece tepkili. Hukuki olmayan bir kararla ‘Evet’ çıktı ama insanlarda bu sonuç karşılık bulmuyor” diye belirtti.

‘ŞUANDA BİR ANAYASA VAR AMA BİZ KABUL ETMİYORUZ’

“Ülkeyi nasıl normale dönüştüreceğiz?” sorusunu sorarak konuşmasına devam eden Şen, şöyle devam etti: “Şu an OHAL var. Yeni bir Anayasa var ama biz bunu kabul etmiyoruz. Yeni bir dönem başlıyor toplum açısından. Toplum siyasi partilerin önünde. Burada artık sivil toplum örgütlerine rol düşüyor. Artık öfke de haddinden fazla birikiyor. Muhalefet ve vekiller bu pasiflikle devam ederse; halk öfkesini muhalefet olamayan milletvekillerine dönüştürecek.”

Hülya Şen, AYM önünde ki eylemini sonlandırdıktan sonra İstanbul’a doğru yola çıkacağını söyledi. (DİHABER)

Hülya Şen Ankara’ya ulaştı: Hayır daha mücadele bitmedi