1 Mayıs çağrısı yapan ESP ve SGDF üyelerine gözaltı

Ankara’da ESP ve SGDF üyeleri Konur Sokak’ta 1 Mayıs bildirisi dağıtırken çevik kuvvet polisleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Ankara ESP İl Eş Başkanı Didar Gül ile Suruç gazileri Ulaş Alankuş ve Tunahan Turhan da bulunuyor. Gözaltına alınan ESP ve SGDF üyesi 6 sosyalist için,  ESP ve SGDF üyeleri Yüksel caddesinde yürüyüş düzenledi.

Ankara’da ESP ve SGDF üyeleri 1 Mayıs bildirisi dağıtırken gözaltına alındı. Konur ve Yüksel Caddelerinde bildiri dağıtan ESP ve SGDF üyeleri önce sivil polisler tarafından taciz edildi, bildiri dağıtmaları engellenmek istedi. Ardından sokağa giren çevik kuvvet polisleri, ESP ve SGDF üyelerini darp ederek gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında ESP Ankara İl Eş Başkanı Didar Gül, Suruç gazileri SGDF üyesi Ulaş Ulankuş ve Tunahan Turhan ile ESP üyesi Oğuz Akça, SGDF üyeleri Ali Yılmazer, Cem Eren Arslan bulunuyor.

‘1 Mayıs bildirilerimizle burada olacağız’

ESP ve SGD üyeleri, 1 Mayıs bildirisi dağıtıkları sırada polis tarafından gözaltına alınan ESP İl Eşbaşkanı Didar Gül’ün de aralarında olduğu 6 sosyalist için Yüksel Caddesi’nde yürüyüş yaptı.

“Gözaltılar serbest bırakılsın”, “ESP susmadı susmayacak”, “SGD umuttur umut dimdik ayakta” sloganlarını atan ESP ve SGD üyeleri, yürüyüş boyunca konuşma yaptı.

6 sosyalistin 1 Mayıs bildirisi dağıttıkları gerekçesiyle işkenceyle gözaltına alındığını hatırlatan SGD ve ESP’liler, “Biz biliyoruz ki, bu saldırılar gençliğin sesini kısmak için. Bizler biliyoruz ki bu saldırılar Hayır’ın sesini kısmak için. ESP ve SGD olarak ‘Hayır’ın sesini bulunduğumuz her alanda yükseltmeye devam ediyoruz. 1 Mayıs’a çağrı yapmaya devam ediyoruz. Yine burada 1 mayıs bildirilerimizi dağıtacağız. Yine de burada olacağız” diye konuştular. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir